Aktualności

Widzew z drugą frekwencją w kraju

Obiekt przy alei Piłsudskiego w Łodzi tradycyjnie znalazł się w czołówce frekwencji w skali całego kraju. Podczas kończącego się okresu weekendowo-świątecznego lepsi od łodzian okazali się tylko kibice w Krakowie.

Kończąca się właśnie kolejka na wszystkich szczeblach rozgrywkowych rozpoczęła się w sobotę 31 marca br. Ze względu na okres świąteczny drugim dniem meczowym był 2 kwietnia.

W Wielką Sobotę obiekt Widzewa Łódź okazał się bezkonkurencyjny w całym kraju. "Serce Łodzi" odwiedziło tego dnia 17 401 kibiców. Dzięki temu wynikowi daleko w tyle została konkurencja występująca na boiskach ekstraklasy. Dla porównania, spotkanie w Zabrzu obejrzało 13 101 kibiców, w Gdyni 11 762, w Kielcach 7 788, a w Niecieczy zaledwie 2 510.

Z Widzewem konkurencji nie nawiązał również hit I ligi. Rozgrywany w Tychach mecz pomiędzy miejscowym GKS-em a Ruchem Chorzów przyciągnął na trybuny 8 191 osób.

Spotkanie Widzewa z Sokołem pokonał dopiero kończący kolejkę mecz w Krakowie. Wyjazdowe zwycięstwo Lecha Poznań nad Wisłą Kraków oglądało przy ul. Reymonta dokładnie 20 053 widzów. W pozostałych poniedziałkowych starciach na najwyższym szczeblu rozgrywek (w Szczecinie, Lubinie i Płocku) frekwencja łączna była niższa niż osiągnięcie kibiców w Łodzi.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela