Aktualności

Widzew wzmocniony przed meczem z mistrzem Polski

12 stycznia w Hali Parkowej łodzianki podejmować będą CCC Polkowice. Do dyspozycji trener gospodarzy będzie miał już nową zawodniczkę i dodatkowe wsparcie w sztabie szkoleniowym.

Wąska i zmienna kadra była w ostatnich tygodniach największym chyba zmartwieniem Elemedina Omanicia. Tuż przed świętami z gry w Widzewie zrezygnowała Amerykanka Amanda Dowe. Z powodu kontuzji wypadła z kolei Julia Drop, od dawna jedna z kluczowych zawodniczek w drużynie. Widzew, mimo tych ciosów, ambitnie walczył z ligowymi potentatami, ale zdrowia i sił (często przy niemal kompletnym braku możliwości dokonywania zmian) wystarczało zazwyczaj na pierwsze połowy meczów. W starciach z Widzewem rywale klasy Artego Bydgoszcz czy Arki Gdynia musiały wznosić się na wyżyny swoich możliwości, ale sięgały ostatecznie po pewne zwycięstwa.

Łodzianki potwierdzały jednak w niemal każdym meczu, że mogą być równorzędnym przeciwnikiem dla najsilniejszych rywali w kraju. Działacze klubu robią wszystko, żeby mimo ograniczonych możliwości finansowych, w pełni wykorzystać potencjał zespołu. W pierwszej kolejności szukane są wartościowe wzmocnienia. Strzałem w dziesiątkę okazało się sprowadzenie Amerykanki Dominique Wilson, która pojawiła się w Łodzi już w trakcie sezonu, ale z miejsca stała się rewelacją całych rozgrywek. Teraz do drużyny dołączyła jej rodaczka. Ijeoma Ajemba to 24-letnia silna środkowa, która swoją atletyczna budowę zawdzięcza trenowaniu w przeszłości… futbolu amerykańskiego. Ostatnio występowała w Turcji, gdzie średnio zdobywała ponad 20 punktów, notując przy tym ponad 15 zbiórek na mecz.

Klub zgłosił już posiadającą nigeryjski paszport Ajembę do gry, więc w sobotę będzie mogła zadebiutować przed łódzką publicznością. Warto przywitać ją znakomitym dopingiem, który - według zawodniczek Widzewa - zawsze dodaje drużynie mocy i pozwala dać z siebie jeszcze więcej, zwłaszcza w decydujących momentach spotkań. W najbliższą sobotę o 18:00 w Hali Parkowej nie powinno być inaczej. Bilety na mecz z CCC Polkowice dostępne są przez Internet (TUTAJ). Będzie można je kupić również w kasie hali przed meczem.

Co ważne, Widzew stawia także na zdrowie i kondycję fizyczną swoich koszykarek. Dlatego do klubu dołączyła właśnie dietetyk Klaudia Szulęcka. Nowa osoba w sztabie szkoleniowym ma odpowiadać za właściwy sposób odżywiania się zawodniczek, weryfikację nawyków żywieniowych i przystosowanie diety do intensywności treningów drużyny.

Widzew Łódź - CCC Polkowice / sobota 12 stycznia 2019 r., godzina 18:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Ząbkovia Ząbki (U15) 19.06.2019

Widzew Łódź - Ząbkovia Ząbki (U15) 19.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela