Aktualności

Widzew wspiera zbiórkę charytatywną dla kibica z Koluszek

Klub z al. Piłsudskiego 138 przekazał Fan Klubowi z Koluszek koszulkę z autografami piłkarzy przeznaczoną na aukcję charytatywną. Zebrane z niej środki zasilą zbiórkę na cyber-oko.

Patryk Klimek to 10-latek z Koluszek, który choruje od urodzenia na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Choroba ta spowodowała, że Patryk nie potrafi mówić, chodzić ani używać gestów. W żaden sposób nikt z zewnątrz nie wie, co chce powiedzieć. Nie potrafi komunikować się z obcymi, choć jego mama, która zna go doskonale, wie, co oznacza każde spojrzenie, wie kiedy czegoś potrzebuje.

Patryk może jednak "przemówić" - dzięki specjalnemu cyber-oku. Urządzenie to umożliwia komunikację ze świata, pozwala odblokować słowa i myśli, a tym samym uczucia i potrzeby. Specjalny monitor, który śledzi ruch oczu, jest dla niego jedyną szansą na lepsze życie. Patryk uczęszcza na specjalne zajęcia, na których miał już okazję testować urządzenie. Poszło mu znakomicie, dlatego terapeuci zalecają korzystanie z cyber-oka na stałe. To pomoże mu jeszcze lepiej się rozwijać i umożliwi komunikację ze światem.

Niestety, koszt urządzenia przewyższa możliwości finansowe rodziców. Dlatego wspólnymi siłami Widzew Łódź i FC Koluszki chcą wesprzeć rodzinę w potrzebie. We wtorek 5 listopada o godzinie 19:10 na profilu Fan Klubu z Koluszek na Facebooku uruchomiona zostanie licytacja koszulek meczowych czerwono-biało-czerwonych - jednej z podpisami wszystkich zawodników Widzewa i drugiej Marcina Robaka z autografem kapitana drużyny. Licytację znaleźć będzie można tu: www.facebook.com/FcKoluszki.

Pomóc Patrykowi można również za pośrednictwem strony SiePomaga.pl: www.siepomaga.pl/patryk-klimek.

Jesteśmy przekonani, że widzewskie serca pozwolą Patrykowi otworzyć się na świat. Zachęcamy i do pomocy i dziękujemy za całe wsparcie okazane chłopcu.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening na stadionie 20.05.2020

Trening na stadionie 20.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela