Aktualności

Widzew wspiera kwestę na rzecz ratowanie Starego Cmentarza

Czterokrotny mistrz Polski włącza się w promocję zbiórki pieniędzy na rzecz ratowania Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej. W ramach podziękowania kibice będą mogli wziąć udział w dwóch darmowych wycieczkach.

Wspomniana nekropolia jest najstarszym łódzkim cmentarzem, który powstał w 1855 roku. Na jego terenie pochowano znamienitych fundatorów miasta, fabrykantów i społeczników, którzy reprezentowali trzy z czterech kultur tworzących Miasto Włókniarzy. Od 1994 roku prowadzona jest kwesta, organizowana przez Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem, która ma na celu zbieranie funduszy przeznaczanych na konserwację bezcennych pomników. Jej 26. edycja, ze względu na zagrożenie pandemią koronawirusa, przeniosła się do internetu.

WESPRZYJ 26. KWESTĘ NA RZECZ RATOWANIA STAREGO CMENTARZA (KLIKNIJ)

Widzew Łódź, mając na celu dobro najstarszej łódzkiej nekropolii, rozpoczyna promocję zbiórki, którą można wesprzeć na portalu zrzutka.pl. To kolejny etap współpracy pomiędzy łódzkim klubem, a Towarzystwem Opieki nad Starym Cmentarzem, którego prezes Cezary Pawlak w październiku był przewodnikiem w trakcie wycieczki młodych piłkarzy z Akademii Widzewa.

#WidzewskaMłodzież śladami łódzkiej historii (DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ)

W ramach podziękowania za wsparcie kwesty, na wiosnę zostaną zorganizowane dwie darmowe wycieczki dedykowane kibicom Widzewa Łódź. Jedna z nich odbędzie się na Starym Cmentarzu, a druga w Muzeum Miasta Łodzi, mieszczącym się w reprezentacyjnym Pałacu Poznańskiego, gdzie do dyspozycji zwiedzających otwarto nowe ekspozycje.

Zachęcamy kibiców do wspierania zbiórki na rzecz ratowania najstarszego łódzkiego cmentarza, na  którym spoczywają również zasłużeni widzewiacy: prezesi i działacze klubu Seweryn i Marian Malinowscy i Józef Doryń, legendarny kierownik drużyny Stefan Wroński, Józef Bukowski i Marian Andrzejczak, czyli piłkarze polegli 11 listopada 1918 roku. Lokalizację ich mogił można poznać za pośrednictwem Widzewskiej Mapy Pamięci (KLIKNIJ TUTAJ), autorstwa Marcina Krakowiaka, kibica czerwono-biało-czerwonych.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

GKS Bełchatów - Widzew Łódź (U-17) 19.06.2021

GKS Bełchatów - Widzew Łódź (U-17) 19.06.2021

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela