Aktualności

Widzew wrócił do treningów i ostrego biegania

23 zawodników ćwiczyło w ośrodku treningowym przy ul. Małachowskiego. Pierwszy raz w zajęciach wziął udział nowy bramkarz.

18-letni Jakub Mikołajczak umowę z Widzewem podpisał, gdy drużyna była na obozie przygotowawczym w Uniejowie. Szkoleniowcy uznali, że do treningów z pierwszą drużyną dołączy po zgrupowaniu. Na obozie trener bramkarzy Zbigniew Małkowski ćwiczył z Maciejem Humerskim i Patrykiem Wolańskim.

Po dwóch dniach przerwy piłkarze Widzewa wrócili do zajęć. Do dwóch bramkarzy dołączył właśnie Mikołajczak. Spośród zawodników z pola zabrakło tylko kontuzjowanego Bartłomieja Rakowskiego. Obrońca Widzewa jeszcze przez około dwa-trzy tygodnie będzie miał stopę unieruchomioną w szynie.

Trening był wyczerpujący. Piłkarze w dwójkach biegali na boisku w tę i z powrotem po około 25-30 metrów na pełnym gazie i tak trzy razy podczas jednej serii. - Po naszych zmęczonych twarzach było widać, że nikomu nie było do śmiechu. Podobne ćwiczenia miałem zagranicą, ale dla tych zawodników, którzy nigdy nie byli w takim treningu, to mogło być niezbyt przyjemne zaskoczenie - przyznaje Sebastian Zieleniecki, kapitan Widzewa.

Do pierwszego spotkania rundy wiosennej zostały ponad trzy tygodnie. - To czas, by jeszcze ciężko popracować i przygotować się do ligi. Na obozie było ciężko i teraz nadal są mocne treningi. Ta praca zaowocuje, bo bez niej nie uda się wywalczyć awansu - dodaje Zieleniecki.

Po południu widzewiacy ćwiczyli w siłowni. Na środę zaplanowano sparing z KSZO Ostrowiec na boisku w ośrodku treningowym przy ul. Małachowskego 5/7 (godz. 13:00).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela