Aktualności

Widzew wraca na pierwszoligowy szlak

Piłkarze Widzewa po 5 latach przerwy wrócą na boiska Fortuna 1. Ligi. Widzewiaków czekają wyprawy w 16 zakątków kraju oraz wyjazdowy mecz derbowy.

Przypomnijmy, że w sezonie 2020/21 I ligę będzie tworzyć 18 zespołów. Oprócz Widzewa na zaplaczu ekstraklasy znalazło się miejsce dla: trzech spadkowiczów z ekstraklasy - ŁKS-u Łódź, Korony Kielce i Arki Gdynia, zwycięzców II ligi - Górnika Łęczna i Resovii oraz 12 drużyn, które sportowo utrzymały się na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce. Mowa tutaj o Bruk Bet Termalice Nieciecza, Chrobrym Głogów, GKS-ie Bełchatów, GKS-ie 1962 Jastrzębie, GKS-ie Tychy, Miedzi Legnica, Odrze Opole, Puszczy Niepołomice, Radomiaku Radom, Sandecji Nowy Sącz, Stomilu Olsztyn i Zagłębiu Sosnowiec.

Gdy spojrzymy na mapę lokalizacji klubów pierwszoligowych łatwo wyczytamy, że w przeważającej większości przypadków widzewiakom przyjdzie podróżować na południe kraju. Jedynie mecze z Arką Gdynia i Stomilem Olsztyn będą wiązały się z obraniem kierunku na północ. Największą liczbą reprezentantów na poziomie I ligi mogą pochwalić się województwa łódzkie, śląski i małopolskie, które posiadają po trzy drużyny na zapleczu ekstraklasy. Najdalszy wyjazd czeka czerwono-biało-czerwonych do Nowego Sącza, który od Łodzi dzieli  ponad 380 km. Najbliższe starcia widzewiacy rozegrają w województwie łódzkim, grając przeciwko ŁKS-owi Łódź (6,6 km) oraz GKS-owi Bełchatów (64 km). Klubowy autokar w podróży na boiska ligowych rywali będzie musiał przejechać łącznie ponad 4100 kilometrów!

Mecze na zapleczu ekstraklasy będą wiązały sie również z odwiedzinami dawno niewidzianych stadionów oraz powrót na reprezentacyjne i nowoczesne areny. Największym obiektem, na którym przyjdzie grać podopiecznym Enkeleida Dobiego, będzie stadion Korony Kielce, liczący 15 500 miejsc. Na drugim miejscu ulokował się dom Arki Gdynia mogący pomieścić 15 139 widzów. Po raz pierwszy w oficjalnym meczu łodzianie odwiedzą stadion w Niepołomicach, nową arenę GKS-u Tychy oraz obiekt w... Stalowej Woli, gdzie swoje mecze rozgrywać będzie Resovia.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela