Aktualności

Widzew w barażach o CLJ!

Pierwsze miejsce w lidze wojewódzkiej, premiowane awansem do baraży o Centralną Ligę Juniorów, zajęli piłkarze Widzewa do lat 19.

Zawodnicy Macieja Kasprzaka fenomenalnie prezentują się w rundzie wiosennej - oprócz tego, że w tym roku kalendarzowym nie przegrali ani jednego spotkania ligowego, zdołali osiągnąć coś, czego nie udało się zrobić rok wcześniej Sławomirowi Krasce i jego piłkarzom: awansować do baraży o miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki młodzieżowej w Polsce, czyli Centralnej Ligi Juniorów.

Widzewiacy awans przypieczętowali na kolejkę przed końcem rozgrywek, bowiem zwycięstwo w ubiegły weekend z Borutą Zgierz aż 5:1 dało im pięciopunktową przewagę nad największym rywalem do awansu, Ceramiką Opoczno, która swój mecz zremisowała. Dodajmy, że w ubiegłym roku to właśnie piłkarze z Opoczna grali w barażach o CLJ. W tym roku piłkarze Kasprzaka zdołali z nimi wygrać i zremisować.

To sprawiło, że widzewiakom do zajęcia pierwszego miejsca w tabeli wystarczał zaledwie jeden punkt w dwóch ostatnich meczach. Cel minimum został osiągnięty - Widzew U-19 zremisował 2:2 z Pogonią Zduńska Wola na wyjeździe, a bramki dla łodzian zdobyli Krystian Oliński i Tomasz Saliński.

Młodzi czerwono-biało-czerwoni zmierzą się w barażach ze zwycięzcą ligi wojewódzkiej juniorów starszych Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Tym okazał się zespół Stomilu Olsztyn. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 17 czerwca o godzinie 17:00, zaś rewanż - 25 czerwca o godz. 15:00. 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pierwszy trening 12.06.2019

Pierwszy trening 12.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela