Aktualności

Widzew U19: Porażka z AKS-em SMS-em Łódź

Juniorzy starsi Widzewa przegrali na boisku przy ul. Milionowej z AKS-em SMS-em Łódź 0:1. Widzewiacy stracili bramkę w 90. minucie meczu.

W pierwszej połowie spotkania więcej przy piłce utrzymywała się drużyna gospodarzy, ale to Widzew wypracował sobie trzy dogodne sytuacje, w których jednak świetnie interweniował bramkarz AKS-u. Po przerwie okazje do zdobycia gola miały oba zespoły: w Widzewie bliski szczęścia był Adrian Kowalski, jednak po jego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki, z kolei AKS nie wykorzystał rzutu karnego - strzał z jedenastu metrów obronił Adam Uszyński. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, AKS w 90. minucie przeprowadził szybką kontrę, po której młody napastnik gospodarzy w sytuacji sam na sam pokonał Uszyńskiego.

- Co mądrego można powiedzieć po takiej porażce… Na pewno nie byliśmy gorszym zespołem i nie zasłużyliśmy na przegraną. Brakowało nam dziś skuteczności i lidera, którym w dotychczasowych meczach był dla nas Marcel Pięczek, choć oczywiście bardzo cieszę się, że trafił do meczowej osiemnastki pierwszego zespołu i mam nadzieję, że dostanie możliwość pokazania swoich umiejętności. Byłem przekonany, że to wyróżnienie dla Marcela pokaże innym zawodnikom, że ciężką pracą można znaleźć uznanie trenera Smudy, ale dziś większość moich piłkarzy zagrała bardzo słabo i stąd taki wynik - powiedział po meczu trener drużyny U19 Radosław Wasiak.

A1 Junior starszy (U19, trener: Radosław Wasiak)

AKS SMS Łódź - Widzew Łódź 1:0 (0:0)

Skład Widzewa: Uszyński - Cieślak, Szymczak, Piskorski, Mamełka, Drążczyk, Marcinkowski (55’ Jatczak), Kmita (55’ Reszta), Kowalski (55’ Mędrzycki), Telestak, Oliński (65’ Karpicki).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela