Aktualności

Widzew U-17: Weekendowa selekcja na ChKS

W weekend piłkarze Radosława Wasiaka rozegrali dwa mecze kontrolne, które miały wyłonić grupę piłkarzy będących wiosną reprezentować Widzew na centralnym szczeblu rozgrywek juniorów młodszych.

36 zawodników z rocznika 2000 i młodszych miało okazję na tle silnych rywali - SMS Resovii Rzeszów i Olimpii Koło - zaprezentować swoje umiejętności i przekonać do siebie trenera Radosława Wasiaka. Od poniedziałku w pierwszej drużynie trenuje dwudziestu z nich, toteż mobilizacja na sobotni i niedzielny pojedynek była duża. Wraz ze szkoleniowcem drugiej drużyny Widzewa U-17, Arturem Martyką, trener Wasiak podzielił grupę na dwa równorzędne zespoły.

Pierwszy z nich zagrał w sobotę z Resovią Rzeszów i choć widzewiacy stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji, błędy indywidualne zadecydowały o porażce 2:5. - Przegraliśmy mecz po trzech błędach w obronie, a w zamian marnowaliśmy stuprocentowe sytuacje, chociaż nasza gra nie wyglądała najgorzej. Z wyniku nie mogę być oczywiście zadowolony, ale to spotkanie dało mi odpowiedź na kilka personalno-taktycznych pytań - powiedział Wasiak.

W niedzielę kolegów pomściła druga grupa, która okazała się lepsza od Olimpii Koło i zwyciężyła 3:2. - Najbardziej w tym spotkaniu cieszy to, że potrafiliśmy grać składnie i zwyciężyć pomimo eksperymentalnego zestawienia. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania, fragmentami spychając przeciwnika do defensywy. To było dobre zakończenie owocnego weekendu rocznika 2000 - dodał szkoleniowiec, który jesienią wywalczył awans z obiema drużynami widzewiaków do lat 17.

- Od stycznia przygotowujemy się do Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych. Wtedy też powiedziałem swoim zawodnikom, że każdy z nich ma czystą kartę i rywalizacja o miejsce w składzie zaczyna się od nowa. 26 lutego był datą, po której tylko dwudziestu z nich będzie oddelegowanych do pierwszej drużyny, która reprezentować będzie Widzew na arenie ogólnopolskiej. Rywalizacja na treningach cieszyła oczy, podobnie jak wyniki dotychczasowych meczów kontrolnych. Każdy z chłopaków jest przygotowany do ligi pod względem motorycznym, teraz pracować będziemy z wyselekcjonowaną grupą nad taktyką - stwierdził Wasiak.

Papierkiem lakmusowym przed startem rundy wiosennej, która wyłoni najlepszą drużynę rocznika 2000 w Polsce, będzie środowy mecz sparingowy ze Śląskiem Wrocław. ”Wojskowi” zajęli pierwsze miejsce w lidze wojewódzkiej jesienią i również awansowali na centralny szczebel rozgrywek juniorów młodszych. Początek spotkania na obiekcie Chojeńskiego Klubu Sportowego o godzinie 16.

U-17: RTS Widzew Łódź - SMS Resovia Rzeszów 2:5
Widzew:
Piotrowski - Dula, Cieślak, Malinowski, Gos, Telestak (Karpicki 70’), Jończyk, Owczarczyk, Drążczyk, Staśkiewicz, Pach (Szymczak 70’)

U-17: RTS Widzew Łódź - Olimpia Koło 3:2
Widzew:
Pietrzak - Mąkiewicz, Piskorski, Cisło, Karpicki, Nowicki (Skrzeczkowski 60’), Franczak (Plesiński 40’), Król (Tarczyński 60’), Domińczak (Makosz 60’), Tarczyński (Nypel 40’), Szymczak


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening na stadionie 22.03.2019

Trening na stadionie 22.03.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 44
2 Radomiak Radom 44
3 GKS Bełchatów 40
4 Elana Toruń 39
5 Olimpia Grudziądz 37
6 Stal Stalowa Wola 37
7 Górnik Łęczna 37
Pełna tabela