Aktualności

Widzew U-17: Pogrom i awans!

Młodzi widzewiacy przypieczętowali awans do centralnego szczebla rozgrywek! Wszystko dzięki wysokiemu zwycięstwu w Łowiczu - piłkarze Radosława Wasiaka pokonali miejscowy Pelikan aż 6:0!

Spotkanie rozpoczęło się jednak od groźnego ataku gospodarzy. W 5. minucie widzewiaków ratować musiał Piotrowski, który popisał się fantastyczną interwencją i wybronił strzał napastnika Pelikana Łowicz. Widzewiacy z rocznika 2000 odpowiedzieli na ten atak wzorcowo, bowiem już siedem minut później po centrze Drążczka wynik meczu otworzył strzałem głową Król. Rezultat spotkania podwyższyć mógł Pięczek, ale futbolówka po jego strzale zatrzymała się na słupku bramki łowiczan. Im bliżej przerwy, tym groźniej atakowali gospodarze. Tego dnia na strzegącego widzewskiej bramki Piotrowskiego nie było jednak mocnych. Młody golkiper RTS dwukrotnie uratował Widzew przed utratą bramki, dzięki czemu do przerwy gole już nie padły.

Na drugą połowę piłkarze Radosława Wasiaka wyszli całkowicie odmienieni i dali gospodarzom prawdziwą, choć gorzką lekcję futbolu. Całkowita dominacja czerwono-biało-czerwonych przyniosła Widzewowi aż pięć bramek, a przy lepszej skuteczności goście mogli ten wynik co najmniej podwoić. Drogę do łowickiej bramki znajdywali kolejno Drążczyk, Malinowski i Pięczek, a wynik meczu dubletem ustalił Skrzeczkowski.

- Byliśmy słabsi w pierwszej połowie, nie udawało nam się wyprowadzać skutecznych akcji, a gospodarze wysoko atakowali. To przyniosło im efekt w postaci dogodnych sytuacji, ale nie bramek. Te strzelaliśmy my, zwłaszcza w drugiej - fantastycznej w naszym wykonaniu - połowie. Potwierdziliśmy po raz kolejny, że jak już się rozpędzimy i chłopakom gra się układa, to nie ma na nas mocnych. Ogromnie się cieszymy z tego, że awansowaliśmy, ale w sobotę będziemy chcieli postawić „kropkę nad i” - powiedział po meczu trener Wasiak. Jego piłkarze z rocznika 2000 wywalczyli promocję do ligi makroregionalnej, a awans na centralny szczebel rozgrywek świętować będą na obiekcie Chojeńskiego Klubu Sportowego w najbliższą sobotę o godzinie 11.

U-17: Pelikan Łowicz - RTS Widzew Łódź 0:6 (0:1)                                                                   

0:1 - Król 13’
0:2 - Drążczyk 48’
0:3 - Malinowski 69’
0:4 - Pięczek 53’
0:5 - Skrzeczkowski 65’
0:6 - Skrzeczkowski 70’

Widzew: Piotrowski - Król (Mąkiewicz), Cisło, Piskorski, Cieślak, Drążczyk, Owczarczyk (Gos), Franczak (Abramczyk), Nowicki (Skrzeczkowski), Pięczek, Pach (Malinowski)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela