Aktualności

Widzew U-17: Drugi awans piłkarzy Wasiaka!

Faktem stało się to, co zapowiadaliśmy niedawno na łamach oficjalnej strony klubu - piłkarze Radosława Wasiaka przypieczętowali drugi awans w przeciągu zaledwie kilkunastu dni.

Bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich, którym widzewska przyszłość leży na sercu była informacja o awansie piłkarzy Widzewa U-17 na centralny szczebel rozgrywek juniorów młodszych, czyli do ligi makroregionalnej. Tam piłkarze Radosława Wasiaka zmierzą się m.in. z rówieśnikami z Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok czy Polonii Warszawa. Tego sukcesu pozazdrościła druga widzewska drużyna U-17, która dotychczas występowała w lidze okręgowej. Po zwycięstwie w barażach z Nerem Poddębice przyszedł czas na decydujący dwumecz z LKS Lubochnia, rozstrzygnięty przez młodych czerwono-biało-czerwonych pewnie i wysoko.

Piłkarze Radosława Wasiaka już w pierwszym spotkaniu nie zostawili wątpliwości, komu należy się promocja do ligi wojewódzkiej i rozgromili rywali na boisku Chojeńskiego Klubu Sportowego aż 6:1. Na rewanż do Lubochni jechali dopełnić formalności, ale dwie rzeczy całą drużynę Widzewa z pewnością zaskoczyły. O ile otwierająca wynik spotkania bramka dla LKS była złą wiadomością, tak głośny doping i meczowa oprawa ze strony lubocheńskich fanów to z pewnością miła niespodzianka dla młodych widzewiaków i całego sztabu szkoleniowego. Zgromadzonych kibiców Widzewa nie wypadało rozczarować, toteż po przerwie młodym piłkarzom rezerw Widzewa U-17 udało się strzelić bramkę i do końcowego gwizdka kontrolować przebieg spotkania.

Awans do ligi wojewódzkiej stał się faktem, a zadowolenia z takiego obrotu spraw nie krył szkoleniowiec rocznika, z którym udało się awansować w tym sezonie dwukrotnie. - Bardzo się cieszę również z tego awansu, bo w parze z progresem pierwszej drużyny poszły dobre wyniki zmienników. To cieszy, szczególnie w sytuacji tak licznej kadry, jaką posiadamy. To rzadkie, by udało się awansować obu drużynom z jednego rocznika, ale dzięki pokonaniu piłkarzy z Lubochni od marca nasi zmiennicy będą występować w wyższej lidze - powiedział Radosław Wasiak.

- To z pewnością pomoże mi jako szkoleniowcowi, ale skorzystają na tym zarówno zawodnicy, jak i sam klub. Teraz będziemy mogli pozyskiwać jeszcze więcej dobrych piłkarzy, których ambicje sięgają wyżej, aniżeli liga okręgowa. Pozytywnie wpłynie to również na konkurencję w zespole, dzięki której osiągnęliśmy w tym sezonie podwójny sukces. Chłopakom gratuluję awansu, ale przede wszystkim dziękuję za ambicję i walkę, której w Widzewie - niezależnie od wieku - nigdy nie powinno brakować - dodał szkoleniowiec rocznika 2000.

U-17: LKS Lubochnia - RTS Widzew II Łódź 1:1 (1:0)

Bramka dla Widzewa: Podlewski 60’

Widzew II: Piotrowski, Nypel, Gos, Król, Makosz, Abramczyk, Podlewski, Nowicki, Patykowski, Podgrocki, Tarczyński oraz Plesiński, Lesikowski, Lebioda.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 12.03.2020

Trening 12.03.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela