Aktualności

Widzew U-15: Pewna wygrana w rundzie rewanżowej

Pierwszy weekend października to początek rundy rewanżowej. W ósmej kolejce RTS pewnie pokonał Stal Głowno, a trzy trafienia zanotował Jakub Jasiński.

W miniony weekend rozpoczęła się runda rewanżowa w ramach I ligi wojewódzkiej rocznika 2002, w ramach której RTS Widzew Łódź U-15 mierzył się ze Stalą Głowno. Drużyna prowadzona przez Jakuba Grzeszczakowskiego pewnie pokonała gości 6:1.

Wynik otworzył Rzepecki, który już w 2. minucie spotkaniaotrzymał idealną centrę z lewej strony od Motyla. Mimo kontrolowania gry przez RTS, w 15. minucie dość nieoczekiwanie swoją okazję wykorzystali zawodnicy z Głowna. Jeden z piłkarzy Stali przejął piłkę w środku pola, następnie minął obronę Widzewa i z osiemnastu metrów strzelił gola na 1:1. Wynik remisowy utrzymał się tylko przez sto osiemdziesiąt sekund, gdyż w 18. minucie Glicner wrzucił piłkę bezpośrednio pod nogi Nikodemskiego, a ten zamienił szansę na bramkę. Dwie minuty później było już 3:1 dla Widzewa - w tej sytuacji świetnie zagrali Motyl z Rzepeckim. Trzydziesta minuta gry przyniosła podwyższenie prowadzenia na 4:1. Koronkową akcją popisał się tercet Motyl - Glicner - Jasiński, a ostatni z nich wbił futbolówkę do siatki. W 33. minucie swoją szansę miała drużyna gości, lecz tym razem szczęście dopisało drużynie Grzeszczakowskiego i piłka po mocnym strzale odbiła się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Wojdę. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Koroch ruszył z kontrą, zagrał świetne, prostopadłe podanie do Jasińskiego, a ten po raz piąty w tym meczu pokonał bramkarza Stali Głowno.

Druga część spotkania była już mniej efektowna, akcje były rwane i schematyczne, a gra głównie toczyła się w środku boiska. W 55. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Widzewa po faulu na Pokorskim. Egzekutorem był Jasiński, który pewnie pokonał bramkarza i tym samym skompletował kolejnego hattricka w sezonie. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry łodzianie wyprowadzili jedną z lepszych akcji drugiej części spotkania. Rzepecki zagrał do wchodzącego w pole karne CHarędziaka, a ten płaskim i mocny strzałem nie dał szans bramkarzowi gości, ustalając ostatecznie wynik na 7:1 dla Widzewa.

RTS Widzew Łódź U-15 - Stal Głowno 7:1 (5:1)

1:0 - Rzepecki 2’

1:1 - bramka dla Stali Głowno 15’

2:1 - Nikodemski 18’

3:1 - Rzepecki 20’

4:1 - Jasiński 30’

5:1 - Jasiński 37’

6:1 - Jasiński 55’ (karny)

7:1 - Charędziak 77’

Skład RTS Widzew Łódź U-15: Wojda - Koch, Charędziak, Morawski (41' Szewc), Koroch (41' Olejnik), Beck (50' Pokorski), Nikodemski, Glicner, Rzepecki, Motyl (50' Dubiak), Jasiński J


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 08.08.2020

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 08.08.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 63
2 Widzew Łódź 59
3 GKS Katowice 59
4 Bytovia Bytów 52
5 Resovia 52
6 Stal Rzeszów 51
7 Garbarnia Kraków 50
Pełna tabela