Aktualności

Widzew U-10/U-11: Sukces w Norwegii

Młodzi widzewiacy z roczników 2006 oraz 2007 drugim tygodniu października wzięli udział w zagranicznym turnieju. Obydwie wystawione drużyny zanotowały ogromny sukces.

Od czwartku 13 października do poniedziałku 17 października zawodnicy RTS Widzewa Łódź z roczników 2006 oraz 2007 przebywali w norweskim Holmestrand koło Oslo. Młodzi widzewiacy wzięli udział w towarzyskim turnieju piłkarskim organizowanym przez klub Gullhaug IL. Łodzianie rywalizowali z czterema klubami z okolic Oslo – Homelstrand IF, Ramnes IF, IL Irving oraz drużyną gospodarzy.

Każdy z uczestników wystawił po dwie drużyny. Turniej był rozgrywany systemem "każdy z każdym" w trybie "mecz i rewanż". Podopieczni trenera Krzysztofa Kaszuby wygrali wszystkie spotkania, dzięki czemu triumfowali w turnieju. Najwięcej goli dla drużyny zdobył Mateusz Glapiński oraz Kacper Tarociński (obaj po siedem trafień). Ekipa Dariusza Nawrockiego zanotowała dwie porażki i jeden remis, pozostałe mecze wygrała.  

Jednak to nie wyniki były najważniejsze w tym turnieju, a możliwość gry z bardzo dobrymi norweskimi zawodnikami oraz zdobywanie doświadczenia. Kontakt z surową skandynawską przyrodą był dla młodych widzewiaków niezapomniany, a uzyskana szkoła na tamtejszych boiskach w przyszłości na pewno zaprocentuje.

W imieniu zawodników oraz sztabu szkoleniowego serdecznie dziękujemy organizatorowi, klubowi Gullhaug IL za zaproszenie do udziału w turnieju oraz gościnę. Również kierujemy podziękowania do Mariusza Smauga, który od lat mieszka w Norwegii i zadbał o ciekawy pobyt w krainie Vikingów.

Skład RTS Widzew Łódź: Kajetan Matłacki, Bartłomiej Chądzyński, Kacper Tarociński, Mateusz Glapiński, Karol Pędziejewski, Dominik Staszczyk, Natan Trzeciak, Andrzej Stolarek, Patryk Szabela, Kuba Kolęda, Daniel Tutaj, Maciej Sowiński, Szymon Maciejewski, Jerzy Wiśniewski, Eryk Kaszuba

relacja dzięki kierownikowi drużyny, Marcinowi Tarocińskiemu


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening wieczorny 17.10.2019

Trening wieczorny 17.10.2019

Tabela rozgrywek

1 Resovia 27
2 Widzew Łódź 27
3 GKS Katowice 26
4 Górnik Łęczna 24
5 Olimpia Elbląg 21
6 Bytovia Bytów 21
7 Stal Rzeszów 21
Pełna tabela