Aktualności

Widzew U-10: Tygrysy walczyły do końca

W dniu 23 października 2016 roku rozgrywana była 7. kolejka ligi Orlik E2 grupy pierwszej. Po ciężkiej walce młodzi widzewiacy z rocznika 2007 zremisowali spotkanie 3:3.

Przedostatnia niedziela października dostarczyła ogromnych emocji w meczu RTS Widzewa Łódź U-10. Młodzi widziewacy podejmowali drużynę Widoku Skierniewice. Po raz pierwszy młodzi widzewiacy walczyli przeciwko drużynie, która gra z tym samym ustawieniem co czerwono-biało-czerwoni.

Pierwsza tercja spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Mimo takiego wyniku, ta część meczu mogła się podobać. W idealnej dyspozycji był Dawid Rutkowski, który bronił wszystkie strzały drużyny przyjezdnej. Z drugiej strony, gdy atakowały „Czerwone Tygrysy” to obrońcy Widoku musieli dwoić się i troić by nie stracić bramki i wesprzeć swojego bramkarza.

Druga tercja przyniosła chwilowe prowadzenie RTS. Najlepiej na boisku odnalazł się Patryk Szabela, który wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez zawodnika Widoku Skierniewice. Jednak już sześć minut po wyjściu na prowadzenie przeciwnicy wyrównali. Zawodnik ze Skierniewic pokonał łódzkiego bramkarza pewnym i mierzonym strzałem z sześciu metrów. Dodatkowo goście bardzo dobrze grali pressingiem co utrudniało widzewiakom układanie gry już od linii defensywnej czy przejście do szybkiego ataku.

W ostatniej, trzeciej odsłonie spotkania było najwięcej emocji. Już na początku ostatniej części spotkania ponownie na listę strzelców wpisał się Patryk Szabela, podwyższając wynik na 2:1. Na nieszczęście dla podopiecznych Dariusza Nawrockiego ten stan nie trwał długo. Widok Skierniewice wyprowadził szybki atak i wyrównał wynik, a kilka chwil później dzięki kolejnej składnej akcji goście prowadzili już jedną bramką. Trener przyjezdnych dokonał korekty w ustawieniu na bardziej defensywny wariant. Jednak mimo utrudnionych warunków do atakowania Jakub Kolęda świetnie odnalazł się na boisku i strzałem nie do obrony pokonał bramkarza. Wynik się wyrównał. Na kilka chwil przed końcem spotkania Rafał Namieciński dostał karne minuty przez co czerwono-biało-czerwoni grali w osłabieniu. Trener Nawrocki dokonał szybkiej korekty w ustawieniu dzięki czemu RTS nie stracił już bramki, a mecz zakończył się wynikiem 3:3.

Debiut w starciu z Widokiem Skierniewice zanotował Jakub Piwowarski. Warto też podkreślić świetną dyspozycję Dawida Rutkowskiego, który w drugim z rzędu meczu nie puścił gola (w drugiej i trzeciej tercji spotkania z Widokiem między słupkami stał drugi bramkarz) oraz Patryka Szabeli, który w sumie ma już siedem trafień na swoim koncie.

RTS Widzew Łódź U-10 - Widok Skierniewice 3:3 (0:0; 1:1; 2:2)

Skład RTS Widzew Łódź U-10: Rutkowski Dawid, Smulik Maksymilian - Sowiński Maciej, Maćkowiak Kacper, Żyłka Marceli, Kiełczewska Klaudia, Kolęda Jakub, Juga Dawid, Gieraga Jakub, Szabela Patryk, Kuklewski Mikołaj, Namieciński Rafał, Tutaj Daniel, Fligiel Mikołaj, Kowalik Bartek, Jackiewicz Radek, Gawron Kacper, Piwowarski Jakub.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 08.08.2020

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 08.08.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 63
2 Widzew Łódź 59
3 GKS Katowice 59
4 Bytovia Bytów 52
5 Resovia 52
6 Stal Rzeszów 51
7 Garbarnia Kraków 50
Pełna tabela