Aktualności

Widzew U-10: Tygrysy nadal niepokonane

Podczas ósmej kolejki ligi Orlik E2 rocznika 2007 RTS Widzew Łódź U-10 rozgrywał wyjazdowe spotkanie z Wartą Sieradz. Łodzianie pewnie pokonali przeciwnika i są nadal niepokonaną drużyną w lidze.

Mecz zapowiadał się ciekawie jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Wiele osób miało w pamięci porażkę z wiosny bieżącego roku, kiedy to "Czerwone Tygrysy" do ostatniej sekundy meczu goniły wynik - to właśnie widzewski charakter pozwolił zmniejszyć porażkę do jednobramkowej przewagi Warty Sieradz. Zabrakło jedynie szczęścia, gdzie w ostatniej akcji meczu młodzi widzewiacy trafili w słupek, po czym sędzia zakończył spotkanie. RTS przegrał wtedy 2:3.

Tym razem początek meczu również przyniósł znaczną przewagę drużyny z Sieradza. Podopieczni Dariusza Nawrockiego w pierwszych minutach gubili się w obronie i tylko dzięki świetnej dyspozycji dnia Dawida Rutkowskiego oraz odrobinie szczęścia nie stracili bramki. W jednej z niewielu akcji ofensywnych w wykonaniu RTS Widzewa Łódź U-10, Patryk Szabela wcisnął piłkę do siatki rywala - to już ósme ligowe trafienie tego młodego zawodnika. Mimo tego, obraz gry nie uległ zmianie i to gospodarze co chwilę znajdowali się pod bramką czerwono-biało-czerwonych, lecz warto ponownie podkreślić świetną postawę bramkarza RTS, któa pozwoliła utrzymać jednobramkowe prowadzenie w pierwszej tercji.

Druga część meczu to powtórka z rozrywki z pierwszej części spotkania. Drużyna z Sieradza zdobyła wyrównującą bramkę w tym meczu, co na chwilę dodało im skrzydeł. Jednak po kilku minutach i natarciach Warty spotkanie się wyrównało. Do końca drugiej części bramki już nie padły. W krótkiej przerwie między tercjami "Tygrysy" zostały zmobilizowane przez trenera. Na trzecią część widzewiacy wyszli mocno pozytywnie nastawieni do gry.

W miarę upływu kolejnych minut to drużyna z Łodzi przejmowała coraz większą kontrolę na boisku - obrona coraz pewniej poczynała sobie z zawodnikami gospodarzy, a z przodu były przeprowadzane kolejne ataki. Najpierw ponowne prowadzenie RTS objął po pięknym, płaskim strzale zza pola karnego Daniela Tutaja. Kilka chwil później po dobrze wykonanym rzucie rożnym idealnie w tempo wszedł w pole Jakub Kolęda i wpakował głową piłkę do siatki. Na potwierdzenie dominacji w ostatniej części meczu wynik ustalił Daniel Tutaj. Idealnie mierzona piłka z rzutu wolnego zatrzymała się dopiero w siatce.

Pojedynki w ramach rozgrywek rocznika 2007 trwają sześćdziesiąt minut. Dzięki umiejętnej rotacji składem przez trenera Dariusza Nawrockiego udało się przetrwać najgorsze momenty spotkania, a później wykorzystać słabości i zmęczenie przeciwnika. Każdy zawodnik dał z siebie wszystko w tym spotkaniu i ma to swoje odzwierciedlenie w wyniku.

Warta Sieradz - RTS Widzew Łódź U-10 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Skład RTS Widzewa Łódź U-10: Dawid Rutkowski, Maksymilian Smulik, Maciej Sowiński, Kacper Maćkowiak, Marceli Żyłka, Klaudia Kiełczewska, Jakub Kolęda, Dawid Juga, Jakub Gieraga, Patryk Szabela, Mikołaj Kuklewski, Rafał Namieciński, Daniel Tutaj, Kacper Gawron


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 20.01.2021

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 20.01.2021

Tabela rozgrywek

8 Miedź Legnica 23
9 Korona Kielce 21
10 Puszcza Niepołomice 20
11 Widzew Łódź 19
12 Stomil Olsztyn 19
13 Chrobry Głogów 18
14 GKS Bełchatów 14
Pełna tabela