Aktualności

Widzew U-10: Koniec serii bez porażki

Pojedynek w małych derbach Łodzi przeciwko SMS Łódź zakończył serię siedmiu meczów bez porażki "Czerwonych Tygrysów". Jednak w tym trudnym i przegranym meczu nie zabrakło charakteru.

W dniu 3 listopada 2016 roku zostały rozegrane małe derby Łodzi. RTS Widzew Łódź U-10 podejmował przy ulicy Styrskiej lidera ligi Orlik E2, SMS Łódź. Wygrana w tym spotkaniu mogła podwyższyć serię meczów bez porażki do ośmiu na koncie "Czerwonych Tygrysów".

Mecz zaczął się fatalnie dla podopiecznych Dariusza Nawrockiego. Już w czterdziestej sekundzie RTS stracił bramkę po rzucie rożnym. To wydarzenie chwilowo sparaliżowało poczynania RTS, co spowodowało kilka chwil później utratę kolejnej bramki. Pierwszą tercję podsumować można kilkoma słowami – gra była szarpana, a nieliczne akcje ofensywne nie przynosiły rezultatu.

Druga odsłona spotkania nie zmieniła zbyt wiele w obrazie gry. Mimo roszad w składzie i szczerych chęci młodych zawodników RTS, nie udało się nic wskórać w walce z silną i dobrze dysponowaną drużyną gości. Już w 2. minucie kolejnej części spotkania łódzki Widzew traci swoją trzecią bramkę w tym meczu.

W trzeciej tercji wreszcie coś zaskoczyło. Wreszcie ofensywa przynosiła efekt, a defensywa zatrzymywała zapędy gości. Jedną z akcji bramkowych "Tygrysów" świetnie wykończył Patryk Szabela, strzelając pierwszego w tym spotkaniu gola dla Widzewa. Z każdą minutą optyczna przewaga czerwono-biało-czerwonych rosła. Do końca meczu pozostało jeszcze kilka minut, jednak zbyt otwarta gra i ogromna chęć dogonienia wyniku nie zakończyła się sukcesem. SMS Łódź przeprowadził szybki atak i po dobitce zawodnicy drużyny gości przypieczętowali ostatecznie końcowy rezultat na swoją korzyść. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla SMS.

Młodzi widzewiacy przyjęli wynik z pokorą, a zebrany materiał posłuży im do wyciągnięcia wniosków i dalszej nauki. Przegrana z SMS zakończyła passę siedmiu meczów bez porażki.

RTS Widzew Łódź U-10 - SMS Łódź 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Skład RTS Widzew Łódź U-10: Dawid Rutkowski, Maksymilian Smulik, Maciej Sowiński, Kacper Maćkowiak, Marceli Żyłka, Klaudia Kiełczewska, Jakub Kolęda, Dawid Juga, Jakub Gieraga, Patryk Szabela, Mikołaj Kuklewski, Rafał Namieciśńki, Daniel Tutaj, Kacper Gawron, Bartłomiej Kowalik, Radosław Jackiewicz


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 20.01.2021

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 20.01.2021

Tabela rozgrywek

8 Miedź Legnica 23
9 Korona Kielce 21
10 Puszcza Niepołomice 20
11 Widzew Łódź 19
12 Stomil Olsztyn 19
13 Chrobry Głogów 18
14 GKS Bełchatów 14
Pełna tabela