Aktualności

Widzew U-10: Grad goli przy Styrskiej

W ramach rozgrywek E2 Orlik grupa pierwsza, RTS Widzew Łódź U-10 rozegrał domowe spotkanie z drużyną RKS Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Podopieczni trenera Dariusza Nawrockiego rozegrali bardzo dobre zawody. Mlodzi widzewiacy w spotkaniu z drużyną z RKS Lechii Tomaszów Mazowiecki stwarzali sobie dużo okazji bramkowych. Wiele z tych sytuacji było, jak na młody wiek zawodników, bardzo przemyślanych i mogących się podobać - strzały z daleka, składne akcje, gdzie piłka szła jak po sznurku, czy szybkie rajdy pod bramkę rywali.

W spotkaniu z Lechią Tomaszów Mazowiecki na szczególne wyróżnienie zasłużył kapitan drużyny Daniel Tutaj, który ustrzelił hattricka, ale również wspierał drużynę w wielu innych akcjach i jednocześnie zachowywał zimną krew w defensywie. 

Dwie z akcji przeprowadzonych przez RTS Widzew Łódź U-10 mogły podobać się szczególnie. Jakub Kolęda przebiegł z piłką kilkanaście metrów lewym skrzydłem boiska, ściągając uwagę zawodników drużyny przeciwnej. Następnie idealnie dograł prostopadłą piłkę do Patryka Szabeli, ten wyszedł do sytuacji sam na sam - wychodzący bramkarz przeciwnika odsłonił długi róg bramki, a tam czujnie i w tempo wbiegał Dawid Juga. Pierwszy z dwóch świetnie wyczuł moment i dograł do lepiej ustawionego kolegi, któremu pozostało jedynie wbić futbolówkę do bramki.

Drugą z sytuacji był indywidualny rajd Kacpra Maćkowiaka, który niepilnowany przebiegł pół boiska, następnie w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i pokonał bramkarza drużyny gości strzałem w długi róg bramki.

Wypowiedź trenera Dariusza Nawrockiego: W defensywie mamy nad czym pracować. Popełniliśmy kilka błędów. Trzeba przyznać, że chwilami gubiliśmy strukturę i zapominaliśmy jak się powinno ustawiać przy stałych fragmentach. W momentach, gdzie przeciwnicy wykonują rzuty wolne czy rzuty rożne mamy kłopoty z kryciem. W przypadku ataku pozycyjnego dajemy sobie radę. Klaudia, Maciek, Daniel, Rafał czy Mikołaj nie dają się przepychać i trudno jest ich nabrać na zwody, którymi przeciwnicy próbują ich zwieść. Ważne również jest to, że gracze ofensywni pomagają w defensywnie podczas ataków przeciwników. Dobre momenty przeplatały się z chwilami z gorszymi, ale trzy punkty zostają dopisane naszej drużynie.

RTS Widzew Łódź U-10 - RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki 6:4 (2:0, 2:3, 2:1)

Strzelcy bramek dla Widzewa: Tutaj (trzy), Juga, Szabela, Maćkowiak

Szeroki skład RTS Widzew Łódź U-10: Dawid Rutkowski, Maksymilian Smulik -  Maciej Sowiński, Daniel Tutaj, Patryk Szabela, Klaudia Kiełczewska, Jakub Kolęda, Dawid Juga, Radosław Jackiewicz, Jakub Gieraga, Marcel Żyłka, Mikołaj Kuklewski, Rafał Namieciński, Kacper Maćkowiak, Mikołaj Fligiel, Bartek Kowalik. 

Spotkania rocznika 2007 rozgrywane są na dystansie trzech tercji, każda z nich liczy dwadzieścia minut. W połowie drugiej tercji dokonywana jest zmiana stron. Zmiany zawodników są „hokejowe”.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 20.01.2021

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 20.01.2021

Tabela rozgrywek

8 Miedź Legnica 23
9 Korona Kielce 21
10 Puszcza Niepołomice 20
11 Widzew Łódź 19
12 Stomil Olsztyn 19
13 Chrobry Głogów 18
14 GKS Bełchatów 14
Pełna tabela