Aktualności

Widzew szykuje się do powrotu kibiców na trybuny

Wniosek o organizację imprez masowych do 25 proc. pojemności stadionu klub złożył dwa tygodnie temu. Dzięki piątkowemu rozporządzeniu może liczyć na jego pozytywne rozpatrzenie.

W piątek 29 maja na wspólnej konferencji prasowej prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki, minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek ogłosili, że od 19 czerwca na trybuny stadionów piłkarskich w kraju będzie mogli wrócić kibice, w liczbie nie większej niż 25 procent pojemności obiektu.

Widzew przyjął tę decyzję z wielkim zadowoleniem ponieważ zależy mu na tym, by jego fani mogli jak najszybciej wrócić na trybuny stadionu przy al. Piłsudskiego 138 i wspierać drużynę w walce o kolejne ligowe zwycięstwa i awans do I ligi. W związku z tym już dzień później klub złożył wniosek o organizację imprez masowych przy okazji czterech meczów ligowych zaplanowanych po 19 czerwcach, tj. z Lechem II Poznań, Elaną Toruń, Stalą Stalowa Wola i Zniczem Pruszków.

Dzięki publikacji rozporządzenia rady ministrów z dnia 12 czerwca 2020 r. potwierdzającego założenia przedstawione na wspomnianej konferencji prasowej, teraz wniosek Widzewa będzie mógł być procedowany przez poszczególne instytucje i organy. Obecnie, w oczekiwaniu na akceptację wniosku, Widzew przygotowuje się pod względem organizacyjnym do przeprowadzenie meczów z udziałem publiczności, w tym do ustalenia kto i na jakich zasadach będzie mógł uczestniczyć w czterech ostatnich meczach domowych sezonu 2019/2020.

O szczegółach poinformujemy, gdy tylko zostaną podjęte wiążące decyzje i Widzew Łódź SA uzyska zgodę na organizację imprez masowych podczas wskazanych meczów piłkarskich. Mamy jednocześnie nadzieję, że zgoda na organizację meczów z udziałem 25 procent publiczności to pierwszy, ale bardzo ważny, krok w kierunku powrotu na trybuny fanów i wspólnego uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach sportowych, jakimi są mecze piłkarskie Widzewa organizowane w Sercu Łodzi.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela