Aktualności

Widzew sprzedał 10 tys. karnetów, a to nie koniec!

Widzew Łódź to czterokrotny mistrz Polski, uczestnik Ligi Mistrzów w sezonie 1996/1997, półfinalista Pucharu Mistrzów w roku 1983, klub w barwach którego wielką karierę rozpoczął legendarny polski zawodnik Zbigniew Boniek. W latach świetności Widzew potrafił toczyć wyrównane boje z zespołami pokroju Juventusu Turyn, FC Liverpoolu czy obu znakomitych klubów z Manchesteru, wyrzucając je za burtę europejskich pucharów! Chociaż rok temu Widzew musiał zacząć swoją walkę o powrót do elity od piątego poziomu rozgrywkowego, to wierni kibice szybko dali powód aby o klubie ponownie było głośno w Polsce i w Europie.

Wraz z oddanym do użytku nowym stadionem, którego budowę miasto Łódź rozpoczęło jeszcze przed upadkiem Widzewa, do klubu powróciły nowe nadzieje i wiara w szybką odbudowę. Na rozpoczynającą się 11 marca rundę wiosenną rozgrywek kibice Widzewa zakupili już ponad 10 tys. karnetów, bijąc tym samym rekord klubu Parma Calcio. Włoski klub przeszedł podobną do Widzewa drogę przez bankructwo i zaczął swoją odbudowę od IV ligi o rok wcześniej, a ich rekord sprzedaży blisko 10 tys. karnetów w Serie D był szeroko komentowany w Europie. Wart podkreślenia jest fakt, że ceny karnetów zostały utrzymane na poziomie jak w klubach polskiej Ekstraklasy (od 115 do 290 zł za rundę – pomijając karnety VIP kosztujące 1910-2500 zł).

- Widzew zawsze słynął w Polsce z bardzo dużej ilości kibiców, to efekt lat 80-tych i 90-tych, kiedy to drużyna z sukcesami rywalizowała na arenie krajowej i międzynarodowej - mówi Przemysław Klementowski, Wiceprezes Zarządu Widzewa Łódź. – Teraz, kiedy znaleźliśmy się na peryferiach futbolu, nasi fani odwdzięczają się klubowi za zwycięstwa i radość, które klub dostarczał w latach ich młodości.  

Widzewskim ewenementem są karnety fundowane, których kibice Widzewa zakupili już blisko 1000. To idea w swoim założeniu zbliżona do pomysłu „zawieszonej” kawy. W cenie 80 zł kibice Widzewa kupują karnet na rundę wiosenną, z którego nie będą jednak korzystać. To klub, we współpracy ze stowarzyszeniem kibiców, będzie dystrybuował wejściówki na mecze pośród dzieci i młodzieży, aby zaszczepić w nich miłość do klubu. Ten prosty gest pokazuje odpowiedzialność kibiców i działaczy za przyszłość klubu.

Widzew Łódź czeka jeszcze długa droga powrotna na miejsce, do którego przyzwyczaił swoich kibiców. Pierwszy krok został wykonany rok temu, kiedy drużyna zdominowała IV ligę i awansowała po raz pierwszy. Drugi krok wykonało miasto Łódź, budując dla Widzewa nowy stadion, który może pomieścić 18 tys. kibiców oraz kibice, którzy na miesiąc przed pierwszym meczem zapełniają go w ponad połowie samymi karnetami. Chociaż z powodów sportowych o Widzewie może jeszcze nie być głośno przez kilka lat, to warto zwrócić uwagę, że w świecie piłki nożnej zdominowanej przez wielkie pieniądze zdarzają się jeszcze takie cuda, jak kilkanaście tysięcy kibiców chcących oglądać czwarty poziom rozgrywkowy w Polsce. Widzew swoją historię pisał wyczynami wyjątkowymi. Tak jest i tym razem, a moda na Widzew, mimo trudnych realiów, przybiera na sile, pokazując, że wartość prawdziwej marki jest nie do przecenienia.

Z uwagi na to niezwykłe wydarzenie jakim jest przekroczenie liczby 10 tys. sprzedanych karnetów na rundę wiosenną oficjalna strona klubu – widzew.com przygotowała informację prasową. Klub będzie wdzięczny swoim kibicom za pomoc z dotarciem z tym komunikatem do mediów zagranicznych. Bądź dumny, że jesteś Widzewiakiem!

- wersja angielska informacji prasowej
- wersja francuska informacji prasowej
wersja hiszpańska informacji prasowej
- wersja niemiecka informacji prasowej
- wersja rosyjska informacji prasowej
-
 wersja włoska informacji prasowej


Kolejne wersje językowe w przygotowaniu, jeśli chcesz pomóc skontaktuj się z tomasz.sadlecki@widzew.com


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 55
2 Górnik Łęczna 55
3 GKS Katowice 51
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela