Aktualności

Widzew rozpoczął przygotowania

Na odśnieżonym boisku ze sztuczną nawierzchnią widzewiacy rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Zimowa aura nie przeszkodziła piłkarzom Przemysława Cecherza w ciężkiej pracy na obiekcie Chojeńskiego Klubu Sportowego.

Przed czerwono-biało-czerwonymi bardzo ciężka runda wiosenna, w której do odrobienia będzie 12 punktów straty do lidera, więc i treningi w przerwie zimowej można określić mianem bardzo ciężkich. Taryfy ulgowej nie było również na pierwszych zajęciach pod wodzą Przemysława Cecherza. Ćwiczenia polegały głównie na poprawie wytrzymałości biegowej, choć - zgodnie z zapowiedziami nowego szkoleniowca - każde z nich było wykonywane z piłką.

Za odpowiednie ”czucie” futbolówki odpowiadała również gra wewnętrzna między ”Czerwonymi” a ”Niebieskimi”, która zakończyła zajęcia. Uczestniczył w niej każdy z 23 zgromadzonych na obiekcie Chojeńskiego Klubu Sportowego piłkarzy. W bramkach obu drużyn zmieniali się Patryk Wolański, Konrad Reszka i Maciej Humerski, a pokonać ich próbowało trzech młodzieżowców: wracający z wypożyczenia Marcin Pieńkowski i Adrian Kralkowski, a także napastnik juniorów starszych, Grzegorz Brochocki. Pierwszą nieoficjalną bramkę w 2017 roku zdobył najlepszy strzelec jesieni w barwach Widzewa, Mateusz Michalski.

Zawodnicy nie dali po sobie odczuć, że przeszkadza im zimowa aura. Wprost przeciwnie - dominowały uśmiechy, a prym w budowaniu atmosfery wiódł wracający do Widzewa Patryk Wolański. - Trenerze, jak [piłka] będzie leciała dołem, to mogę nogą zagrać? - zapytał bramkarz przed jednym z ćwiczeń nowego szkoleniowca. - Patryczku, dla mnie to ty ją możesz nawet połknąć - odpowiedział z uśmiechem Cecherz.

W zajęciach uczestniczyli pozyskani zimą Maciej Kazimierowicz i Sebastian Olczak, a także były kapitan łódzkiego klubu sprzed dekady, obrońca Marcin Nowak. Zabrakło kontuzjowanych Princewilla Okachiego, Joachima Pabjańczyka i Mateusza Fedyny. Cecherzowi w zajęciach pomagał dotychczasowy szkoleniowiec Widzewa U-19, Jakub Grzeszczakowski. Inauguracyjnym zajęciom z boku przyglądały się również klubowe władze, z prezesem Przemysławem Klementowskim na czele. 

Kadra Widzewa na pierwszym treningu w 2017 roku: Maciej Humerski, Konrad Reszka, Patryk Wolański, Sebastian Zieleniecki, Michał Czaplarski, Bartłomiej Gromek, Marcin Kozłowski, Marcin Nowak, Sebastian Olczak, Kamil Tlaga, Adrian Budka, Maciej Kazimierowicz, Mateusz Michalski, Krzysztof Możdżonek, Przemysław Rodak, Patryk Strus, Maciej Szewczyk, Kamil Wielgus, Mariusz Zawodziński, Grzegorz Brochocki, Adrian Kralkowski, Daniel Mąka, Marcin Pieńkowski.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela