Aktualności

Widzew promuje Łowicz i województwo

Mecz Widzewa z Pelikanem poprzedzi wyjątkowe wydarzenie - Księstwo Łowickie zawita w Sercu Łodzi. Bądźcie pod stadionem już od godz. 15:30.

Widzew z Województwem Łódzkim i Miastem Łowicz zaprasza na imprezę "Księstwo Łowickie w Sercu Łodzi". Atrakcje tego wydarzenia adresowane do kibiców rozpoczną się przed stadionem od godziny 15:30, od strony alei Piłsudskiego pod trybuną D.

- Jesteśmy szczęśliwi, że dostaliśmy szansę zaprezentowania Łowicza przy okazji meczu tak uznanej marki sportowej jak Widzew. Jesteśmy regionem prosportowym. Chętnie wspieramy wszelkie wydarzenia i inicjatywy organizowane na terenie naszego województwa. W Łowiczu nie brakuje fanów Widzewa, dlatego cieszymy się, że będziemy mogli zaprosić fanów tej drużyny w nasze piękne tereny - zapowiada Krzysztof Jan Kaliński, burmistrz Łowicza.

Osoby, które wybiorą się tego dnia pod stadion, będą miały okazję poznać twórczość regionu łowickiego. Będą mogli wziąć udział w warsztatach hafciarskich czy tradycyjnych łowickich wycinanek. Ponadto, panie będą mogły przygotować kwiaty z bibuły czy oddać się w ręce fryzjerów z Kliniki Wdowiak.

Pod namiotem "Promuje Łódzkie" odbędzie się lekcja Slavica Dance, czyli połączenie zajęć fitness z elementami tańca ludowego, będzie też okazja nauki oberka od Księżackiej pary.

- Województwo Łódzkie ma wiele pięknych i malowniczych zakątków. Ziemia Łowicka z pewnością należy do tych najbardziej wyjątkowych. Bardzo się cieszę, że pojawiła się możliwość zaprezentowanie jednego z takich miejsc przy okazji meczu piłkarskiego. To szansa na pokazanie wszystkich atutów tej części naszego województwa i zaproszenia do niego turystów - mówi Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Nie zabraknie również atrakcji dla łakomczuchów. Serwowane będą tradycyjne przysmaki łowickie. Pojawią się też produkty marek znanych w całym kraju: Agros Łowicz, Bracia Urbanek, OSM w Łowiczu czy Folk Star. Na najmłodszych czekać będą między innymi słodkości od Fabryki Karmelu.

Fani piłki nożnej na pewno również znajdą coś dla siebie. Będzie na nich czekać specjalna strefa kibica przygotowana przez sponsora technicznego Widzewa firmę Zina, a także liczne konkursy i zawody sprawnościowe.

Około godz. 17:40 na stadionie nastąpi przekazanie herbu Widzewa wykonanego w technice wycinanek. Dochód ze sprzedaży trafi na cel charytatywny. Na mecz piłkarzy wyprowadzą dzieci w strojach łowickich. W przerwie odbędzie się tradycyjny konkurs strzałów na bramkę z nagrodami przygotowanymi wspólnie z partnerami wydarzenia: Województwem Łódzkim oraz Miastem Łowicz.

***

W czwartek 19 października na stadionie Widzewa odbył się specjalny briefing prasowy, w którym udział wzięli: Marszałek Województwa Witold Stępień, Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński oraz Wiktoria Czarnecka, kierownik ds. PR Widzewa. Przedstawiciele ogranizatorów akcji wspomnieli o atrakcjach, jakie czekają w sobotę wszystkich kibiców, zwracając jednocześnie uwagę na znaczenie wydarzenia dla całego województwa i możliwość integracji w ramach wspólnych wydarzeń kulturalno-sportowych. Burmistrz Łowicza przekazał na ręce pozostałych uczestników spotkania specjalne - łowickie - piłki, a Wiktoria Czarnecka włodarzom miasta i województwa podarowała widzewskie proporce.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela