Aktualności

Widzew podbija Europę!

Wielki przywiązanie do klubowych barw kibiców Widzewa, którzy przekroczyli barierę dziesięciu tysięcy karnetów, dostrzeżono również poza granicami naszego kraju.

Wieść o kibicach klubu z al. Piłsudskiego, wspierających ukochaną drużynę w trudnych czasach zakupem stałych abonamentów w rekordowych ilościach, rozniosła się po całej Europie. Przy wsparciu fanów, oficjalna strona klubu, niejako przewidując duży rozgłos przebicia bariery 10 tysięcy karnetów, napisała artykuł o tym fakcie w kilku różnych językach. Kibice na obczyźnie mogli dowiedzieć się o pięknej postawie fanów Widzewa czytając także największe gazety i portale na świecie.

Jedną z nich była mająca niemal stuletnią tradycję, szanowana przez wszystkich ekspertów niemieckiej piłki gazeta Kicker. - Widzew znajduje się na czwartym poziomie rozgrywkowym. Fani jednak chcą pomóc w odbudowie zasłużonego klubu i być jednym z powodów, dla których Widzew wróci na swoje ekstraklasowe miejsce. Granica 10 tysięcy abonamentów została już przekroczona. Polacy wyprzedzili więc rekord AC Parmy, która sprzedała ponad dziewięć tysięcy abonamentów po upadku z powodu bankructwa. Tylko Glasgow Rangers na całym świecie sprzedał więcej takich wejściówek (38.000), Widzew pod tym względem jest drugi - czytamy w niemieckiej gazecie.

Za naszą zachodnią granicą temat podchwyciły również Yahoo, Sport.de, Laola1, Weltfussball, Sportbuzzer, Der Westen czy też RevierSport. Niemcy to oczywiście nie jest jedyny kraj, który docenił fenomen kibiców RTS. Informacja powędrowała we wszystkich kierunkach świata, także wschodnich. Rosyjska strona sports.ru cytowała słowa Przemysława Klementowskiego z oficjalnej strony klubu, a także wspominała sukcesy Widzewa w latach 80. i 90.

O nowym celu karnetowym (12.000 wejściówek) napisała anglojęzyczna strona StadiumDB, która podkreśla, że jeśli uda się go zrealizować, zostanie przekroczony rekord Polski. - Legia Warszawa, która sprzedawała karnety na występy w Lidze Mistrzów i mecze z Realem Madryt czy Borussią Dortmund, osiągnęła ponad 11-tysięczny rezultat - napisano. W kraju, o którym mówi się w kategoriach wynalazców futbolu, o Widzewie mogliśmy przeczytać także na serwisie goal.com, czy też Daily Record UK.

O Widzewie napisano również między innymi w Szkocji (The Sun), Austrii (Spox.com), Chorwacji (nogometplus.net), Portugalii (Vosdesportiva), Rumunii (sport.ro) czy Danii (ekstrabladet.dk). W tym ostatnim wydawnictwie ciekawe jest zwłaszcza wspomnienie meczów Widzewa z duńskim Broendby. - Kibice Broendby do dziś dostają nerwowych dreszczy słysząc nazwę Widzew Lodz - napisano.

Lista mediów, które poruszyły temat Widzewa, ciągle się powiększa, a wieść o wiernych kibicach łódzkiego klubu dotrze niedługo do każdego zakątka świata. - Jutro ma wpaść CNN i FBI, a prasówkę do uzupełniania ma jeszcze Dziennik Watykański i Głos Afryki - zażartowało na Facebooku Ogólopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew". 

Przypominamy linki do wszystkich powstałych wersji językowych

wersja angielska informacji prasowej
wersja francuska informacji prasowej
wersja hiszpańska informacji prasowej
wersja niemiecka informacji prasowej
wersja rosyjska informacji prasowej
-
 wersja włoska informacji prasowej


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019

Tabela rozgrywek

5 Garbarnia Kraków 10
6 Olimpia Elbląg 9
7 Błękitni Stargard 9
8 Widzew Łódź 8
9 GKS Katowice 7
10 Elana Toruń 7
11 Lech II Poznań 7
Pełna tabela