Aktualności

Widzew pamięta o niepełnosprawnych kibicach

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wielu z nich współtworzy widzewską rodzinę.

Niepełnosprawni widzewiacy nie ograniczają się tylko do kibicowania swojemu klubowi. Sami również spotykają się, wspólnie spędzają czas i wymyślają kolejne formy aktywizacji. Klub w celu ich wspierania powołał stanowisko asystenta ds. kibiców niepełnosprawnych (DSLO), którym został Adam Sadowiak (tel. 602 284 253, e-mail: adam.sadowiak@widzew.com). Jednym z efektów jego pracy był wyjazd niepełnosprawnych fanów Widzewa na niedawny mecz reprezentacji Polski ze Słowenią na Stadionie Narodowym w Warszawie (WIĘCEJ).

Kibice ci regularnie bywają oczywiście na domowych meczach czerwono-biało-czerwonych, a w przyszłym roku planują udać się również na jedno ze spotkań wyjazdowych drużyny Marcina Kaczmarka.

W minionych miesiącach prężnie zaczęła działać również grupa fanów, którzy rozpoczęli treningi AMP Futbolu. Ostatnio zespół ten udał się do Warszawy na zgrupowanie zorganizowane przez stowarzyszenie AMP Futbol Polska, w którym udział brał sztab Reprezentacji Polski AMP Futbolu, w tym selekcjoner Marek Dragosz. Osoby zainteresowane wsparciem niepełnosprawnych piłkarzy oraz chętnych do spróbowania swoich sił w AMP Futbolu zachęcamy do kontaktu drogą mailową (ampfutbol@widzew.com) lub telefonicznie (502 214 172, 668 498 011).

Fot. Piotr Kucza

Z okazji przypadającego na 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych klub Widzew Łódź życzy wszystkim osobom niepełnosprawnym przede wszystkim dużo zdrowia, a także siły i determinacji w dążeniu do realizacji najambitniejszych nawet celów i marzeń. Wszyscy jesteśmy widzewiakami!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela