Aktualności

Widzew otrzymał wsparcie w ramach Tarczy Finansowej

Klub z Al. Piłsudskiego skorzystał ze wsparcia dla przedsiębiorstw przygotowanego przez Polski Fundusz Rozwoju w ramach rządowego projektu Tarczy Finansowej.

Rada Ministrów powierzyła PFR realizację programu "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla małych i średnich firm” w związku ze zwalczaniem skutków COVID-19 w Polsce. O wsparcie finansowe w ramach przedmiotowej inicjatywy zwróciła się również spółka Widzew Łódź SA.

Finansowanie dla mikrofirm i małych oraz średnich przedsiębiorstw opiera się na nieoprocentowanych subwencjach finansowych, dostępnych w bankach komercyjnych i spółdzielczych, które przystąpiły do programu. Zgodnie z założeniami Tarczy Finansowej po spełnieniu określonych kryteriów, wśród których znajdują się między innymi utrzymanie działalności i określonego poziomu zatrudnienia, po 12 miesiącach od 25 do 75 procent wartości subwencji może zostać umorzone.

Wniosek klubu uzyskał akceptację rady nadzorczej spółki i Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź, czyli jego właściciela. Sprawnie przeprowadzony proces wnioskowania zakończył się udzieleniem Widzewowi dofinansowania w wysokość 934 tysięcy złotych, a środki trafiły już do klubu. To kolejny, po optymalizacji kosztów bieżących działalności i czasowym obniżeniu wynagrodzeń, krok mający na celu zabezpieczenie sytuacji finansowej i ciągłości funkcjonowania klubu w najbliższych miesiącach.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew II Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 22.01.2022

Widzew II Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 22.01.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 44
2 Widzew Łódź 39
3 Korona Kielce 35
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 Chrobry Głogów 29
Pełna tabela