Aktualności

Widzew ogłasza nabór do rocznika 2009/2010

Stowarzyszenie RTS Widzew Łódź pragnie zaprosić młodych adeptów piłki nożnej w wieku sześciu i siedmiu lat do wspólnych zajęć pod okiem jednej z widzewskich ikon.

Treningi z rocznikiem 2009/2010 prowadzi Piotr Szarpak. Były pomocnik Widzewa występował z łódzkim klubem w Lidze Mistrzów, a także dwukrotnie zdobywał z nim mistrzostwo Polski. Na swoim koncie obecny trener juniorów Widzewa może zapisać także Superpuchar Polski i występy w młodzieżowej reprezentacji kraju. 

To właśnie bramka Piotra Szarpaka dała Widzewowi mistrzowski tytuł w 1996 roku. 22 maja na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej rozgrywany był mecz, który miał rozstrzygać losy mistrzostwa. Widzew grał na wyjeździe z ówczesnym mistrzem, Legią Warszawa, a po bramce Tomasza Wieszczyckiego przegrywał 0:1. Wtedy po raz kolejny dał o sobie znać "widzewski charakter" - najpierw Marek Koniarek, a później właśnie Szarpak po podaniu Rafała Siadaczki, przechylili losy tytułu na korzyść łodzian. Ten gol przyczynił się również do tego, że w następnym sezonie Widzew zagrał (z powodzeniem) w eliminacjach do elitarnej Lidze Mistrzów. Ta sztuka nie udała się żadnej innej polskiej drużynie od dwóch dekad.

Dwa lata później jego "przepiękne, czyściutkie i celniutkie" uderzenie, którym zachwycał się Mikołaj Madej z TVP3 Łódź, dało kolejne ważne zwycięstwo nad Legią. Tym razem była to jedyna bramka w meczu rozgrywanym przy al. Piłsudskiego. Bramka tym ważniejsza, bo dała Widzewowi zwycięstwo, pomimo gry w osłabieniu.

- Przygotowania rozpoczęliśmy pod koniec stycznia, ale nadal poszukujemy chętnych do uprawiania najpiękniejszej dyscypliny sportu. Zajęcia odbywać się będą we wtorki i piątki, zachęcam do kontaktu telefonicznego - mówi legendarny pomocnik Widzewa.

Jeśli chcesz, by w drodze do piłkarskich sukcesów prowadził cię dwukrotny mistrz Polski i uczestnik Champions League - zgłoś się! Telefon kontaktowy: 602393370. Zapraszamy!

fot. Karol Grzegorek


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP FUTBOL EKSTRAKLASA ŁÓDŹ - 24.10.2020 - CZ. II

AMP FUTBOL EKSTRAKLASA ŁÓDŹ - 24.10.2020 - CZ. II

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela