Aktualności

Widzew Łódź z nową prezes

W poniedziałek 17 czerwca 2019 roku nowym prezesem zarządu piłkarskiego Widzewa Łódź została Martyna Pajączek.

W dniach 31 maja i 7 czerwca 2019 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Stowarzyszenia Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź (RTS Widzew Łódź) - jedynego właściciela klubu piłkarskiego Widzew Łódź. W konsekwencji podjętych podczas WZA decyzji i poczynionych rekomendacji, doszło do zmian nie tylko w samym Stowarzyszeniu, na którego czele stanął Piotr Pietrasik, ale również w funkcjonującym w formie spółki akcyjnej klubie, czyli Widzewie Łódź SA (100% jego akcji posiada RTS Widzew Łódź).

Zgodnie z rekomendacją Stowarzyszenia i decyzją Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki, ze stanowiska prezesa zarządu Widzew Łódź SA odwołany został Jakub Kaczorowski, który oficjalnie objął stanowisko 1 marca 2019 roku. Jego miejsce 17 czerwca 2019 roku zajęła Martyna Pajączek.

Nowa prezes Widzewa to osoba doskonale znana i ceniona w środowisku piłkarskim. Martyna Pajączek przez osiem lat (2011-2018) była prezesem Miedzi Legnica, z którą przebyła drogę od drugiej ligi do ekstraklasy. Pod jej rządami Miedź rozwijała się nie tylko sportowo, ale również organizacyjnie, co nie umknęło uwadze piłkarskiej centrali. W latach 2012-2016 Martyna Pajączek była członkiem komisji rewizyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej, a od 2016 roku zasiada w zarządzie PZPN-u (jako pierwsza kobieta w historii federacji). W tym samym roku objęła funkcję prezesa Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

Zanim jednak Martyna Pajączek znalazła się w świecie piłki, ukończyła Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, z powodzeniem radząc sobie w świecie biznesu jako sprawny i aktywny menedżer, ekspert w dziedzinach zarządzania, marketingu i PR-u. Teraz jej olbrzymia wiedza i doświadczenie mają pomóc Widzewowi nawiązać do pięknych kart chlubnej przeszłości i odważnie tworzyć jego nową historię.

Martyna Pajączek (prezes zarządu Widzew Łódź SA): Cieszę się, że mogę pomóc w odbudowie tak zasłużonego klubu, jakim jest Widzew. Spotkałam tu ludzi, którzy starają się krok po kroku prowadzić Widzew w kierunku należnego mu miejsca na piłkarskiej mapie Polski. Wspaniały doping i rewelacyjna atmosfera na trybunach stadionu przy al. Piłsudskiego sprawiają, że o klubie jest głośno w całym kraju. Mam nadzieję, że moje dotychczasowe doświadczenie w sferze zarządzania w piłce nożnej i biznesie pomoże Widzewowi przyspieszyć w drodze na szczyt. Znam też realia funkcjonowania klubu piłkarskiego i otoczenie, w którym musi on działać - organizacyjnie i społecznie. Ważne, byśmy podczas zmian nie zgubili unikalnego charakteru tego klubu. Jestem przekonana, że w widzewskiej rodzinie tkwi olbrzymi potencjał. Nie możemy go zmarnować, dlatego z entuzjazmem zabieram się do pracy, żeby wspólnie z całym widzewskim środowiskiem realizować kolejne ambitne cele.

Zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź:

Piotr Pietrasik (prezes)

Michał Musierowicz (wiceprezes)

Konrad Walczak (wiceprezes)

Dawid Lambrecht (skarbnik)

Marcin Głowacki (sekretarz)

Rafał Markwant

Rada Nadzorcza Widzew Łódź SA:

Leszek Bohdanowicz (przewodniczący)

Władysław Puchalski (wiceprzewodniczący)

Wiesław Cholewa (przedstawiciel firmy MURAPOL SA)

Radosław Domagalski-Łabędzki

Tomasz Figlewicz

Maciej Malesa

Rafał Stępień (przedstawiciel firmy ZCB „Owczary”)

Zarząd Widzew Łódź SA:

Martyna Pajączek (prezes)

Piotr Szor (wiceprezes)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 27.01.2021

Widzew Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 27.01.2021

Tabela rozgrywek

8 Miedź Legnica 23
9 Korona Kielce 21
10 Puszcza Niepołomice 20
11 Widzew Łódź 19
12 Stomil Olsztyn 19
13 Chrobry Głogów 18
14 GKS Bełchatów 14
Pełna tabela