Aktualności

Widzew Łódź uczci 40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

40 lat temu, dokładnie 14 czerwca 1981 roku, Widzew Łódź wywalczył pierwsze w swojej historii mistrzostwo Polski. Z tej okazji klub przygotował różne wydarzenia oraz atrakcje upamiętniające ten sukces zespołu RTS-u.

Ich kulminacją będzie najbliższa niedziela 13 czerwca, kiedy przed oraz w trakcie meczu ligowego z Odrą Opole zostaną uhonorowani byli trenerzy, piłkarze oraz działacze RTS Widzew Łódź z sezonu, w którym drużyna czerwono-biało-czerwonych sięgnęła po swój premierowy tytuł mistrza kraju.

Z tej okazji klub zaprosił byłych zawodników, trenerów, działaczy i pracowników Widzewa z tamtego okresu oraz rodziny nieżyjących już osób na wspólne spotkanie połączone ze śniadaniem, które odbędzie się na stadionie w godzinach porannych. Zaproszeni goście zostaną uhonorowani dedykowanymi im pamiątkowymi medalami oraz upominkami, a następnie wspólnie obejrzą mecz z Odrą Opole z trybun Serca Łodzi.

O godzinie 11:30 zaplanowano uroczyste odsłonięcie na frontonie stadionu przy al. Piłsudskiego 138 pamiątkowej tablicy dedykowanej drużynie, trenerom oraz pracownikom RTS Widzew z sezonu 1980/1981. Jednocześnie mistrzowski zespół zostanie upamiętniony na wielkoformatowej instalacji na zewnętrznej stronie trybuny D stadionu przy al. Piłsudskiego.

Przed spotkaniem, jak i po jego zakończeniu, kibice będą mogli nabyć specjalne pamiątki wydane przez Klub, takie jak szalik, odznaka, plakat, kubek, proporczyk i koszulka. Motywem przewodnim znajdującym się na kubku i plakacie jest zdjęcie drużyny Widzewa wykonane latem 1981 r. - kilka tygodni po zdobyciu tytułu mistrzowskiego. Mimo usilnych poszukiwań, obecnie Widzew Łódź nie dysponuje zdjęciem drużynowym stricte z sezonu 1980/1981, którego mógłby użyć w celach komercyjnych. Wykorzystanie zdjęcia z lata 1981 r. zostało skonsultowane z widzewskimi historykami, a dla porządku na plakacie umieszczone zostały nazwiska osób z mistrzowskiej drużyny, których brakuje na wykorzystanej do produkcji gadżetów fotografii.

Na okolicznościowej koszulce pojawi się motyw ze zdjęciem, na którym widnieją postaci zawodników mistrzowskiego zespołu - Marka Pięty, Zbigniewa Bońka i Krzysztofa Surlita. Ten sam obraz powstanie również na muralu upamiętniającym 40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski dla Widzewa, który zostanie namalowany na ścianie jednego z bloków znajdujących się przy ul. Kazimierza. Jego ukończenie jest planowane w drugiej połowie czerwca.

Gratką dla kolekcjonerów będzie wydany również na tę okazję specjalny program meczowy z tekstami, wywiadami i zdjęciami, w całości poświęcony mistrzowskiemu sezonowi 1980/1981 w wykonaniu Widzewiaków. Będzie go można kupić przed meczem z Odrą Opole w sklepie Widzewa Łódź i na dodatkowym stoisku sprzedażowym zlokalizowanym przy trybunie D.

W niedzielę 13 czerwca będzie też czynne Muzeum Widzewa znajdujące się na stadionie. Zachęcamy kibiców do odwiedzenia klubowego Muzeum. Jednocześnie przypominamy, że z uwagi na obowiązujące nadal obostrzenia sanitarne i ograniczoną przestrzeń Muzeum, przynajmniej do końca czerwca wizyty możliwe są jedynie po wcześniejszym zarezerwowaniu drogą mailową lub w oficjalnym sklepie Widzewa, o określonych porach i maksymalnie w grupach około 10-osobowych. Szczegóły zasad rezerwacji oraz zakupu biletów znajdują się pod tym linkiem.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela