Aktualności

Widzew Łódź sprawdzi zawodników z Belgii i Portugalii

Kolejni testowani piłkarze dołączyli we wtorek do drużyny Widzewa Łódź. Wezmą oni udział w treningach pierwszego zespołu, jak i w meczu sparingowym z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Pierwszy z nich to Portugalczyk - Edgar Jorge Silva Morais, 25-latek grający na pozycji skrzydłowego i napastnika. W ostatnim sezonie był zawodnikiem norweskiego Nybergsund IL-Trysil. Drugim testowanym piłkarzem jest środkowy pomocnik z Belgii, 22-letni - Thoma Frick, zawodnik Watry Białka Tatrzańska.

- Portugalczyka wypatrzyliśmy w jednym z meczów testowych pod koniec 2020 roku. Podjęliśmy decyzję o tym, że chcielibyśmy zobaczyć go w treningu, by dokonać końcowej oceny pod kątem ewentualnej przydatności do naszej drużyny - mówi Tomasz Wichniarek, szef skautów Widzewa Łódź. - Belg otrzymał pozytywną rekomendację od skautów, dlatego również przyjrzymy mu się na miejscu w Łodzi - dodał Wichniarek.

W treningach udział weźmie też trójka testowanych piłkarzy, którzy dołączyli do drużyny trenera Enkeleida Dobiego w poniedziałek. To bramkarz Michał Leszczyński (Concordia Elbląg), środkowy pomocnik/skrzydłowy Konrad Handzlik (Warta Poznań) oraz młody litewski środkowy obrońca Artemijus Tutyskinas z klubu Escola Varsovia.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 01.03.2021

Trening 01.03.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 27
8 Odra Opole 24
9 Puszcza Niepołomice 23
10 Widzew Łódź 23
11 Chrobry Głogów 22
12 Korona Kielce 21
13 Stomil Olsztyn 20
Pełna tabela