Aktualności

Widzew Łódź ogłosił listę transferową

Zarząd klubu w porozumieniu z dyrektorem sportowym zdecydował, że czterech piłkarzy znajdujących się w minionym sezonie w szerokiej kadrze pierwszej drużyny wystawionych zostanie na listę transferową.

Na wskazanej liście znaleźli się: Kacper Falon, Maciej Kazimierowicz, Marcin Kozłowski i Filip Mihaljević. Wymienieni zawodnicy mogą zostać pozyskani przez zainteresowane kluby w formie transferu definitywnego lub czasowego wypożyczenia.

Kacper Falon dołączył do Widzewa na początku sezonu 2017/2018. 21-letni ofensywnie usposobiony środkowy pomocnik w pierwszym roku gry w klubie z al. Piłsudskiego zasłynął ze zdobywania ważnych bramek w końcówkach meczów. Łącznie zaliczył wówczas pięć trafień. W kolejnym sezonie na boisku pojawiał się już jednak rzadziej i ani razu nie znalazł drogi do bramki rywali.

Wcześniej, bo na przełomie 2016 i 2017 roku do łódzkiego klubu dołączył defensywny pomocnik Maciej Kazimierowicz, środkowy pomocnik występujący wcześniej w drugoligowych Błękitnych Stargard. W Widzewie "Kazik" zastał już Marcina Kozłowskiego - wychowanka czerwono-biało-czerwonych, który latem wrócił do klubu po półtorarocznej przerwie. Prawy obrońca podczas swojego pierwszego pobytu w Widzewie zaliczył 17 występów w pierwszej lidze, w których strzelił dwa gole. Zarówno Kazimierowicz, jak i Kozłowski, po reaktywacji klubu rozegrali dla niego w trzeciej i drugiej lidze po kilkadziesiąt spotkań, zdobywając zgodnie po trzy bramki. Mieli duży wkład w awans drużyny do II ligi.

Najpóźniej z umieszczonych na liście transferowej zawodników w Widzewie pojawił się Filip Mihaljević. Chorwacki napastnik podpisał kontrakt z czerwono-biało-czerwoni na początku obecnego sezonu. W Łodzi zaliczył znakomity start. W dwóch pierwszych meczach, obu domowych, na oczach kilkunastu tysięcy kibiców, strzelił trzy bramki. Jedna z nich wybrana została nawet bramką rundy jesiennej sezonu 2018/2019. Później jednak brakowało mu szczęścia i nie był w stanie zwiększyć swojego dorobku strzeleckiego.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - ŁKS 24.10.2021 cz. II

Widzew Łódź - ŁKS 24.10.2021 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 33
2 Miedź Legnica 28
3 Korona Kielce 26
4 GKS Tychy 23
5 Arka Gdynia 23
6 Sandecja Nowy Sącz 22
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 22
Pełna tabela