Aktualności

Widzew Łódź - GKS Tychy 3:2

W kolejnym zimowym sparingu Widzew okazał się lepszy od pierwszoligowego GKS-u Tychy. Bramki dla łodzian zdobyli Konrad Gutowski, Łukasz Turzyniecki i Marcin Pieńkowski.

Spotkanie zaczęło się dla łodzian znakomicie. Już w 2. minucie po akcji prawą stroną boiska Przemysław Banaszak podał do Konrada Gutowskiego, a ten nie miał problemów, by pokonać Konrada Jałochę. Po niespełna dziesięciu minutach bramkarz GKS-u po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Łukasz Turzyniecki, futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z tyszan i kompletnie zmyliła Jałochę. Chwilę później mógł podwyższyć Banaszak, ale w polu karnym nie opanował piłki.

Po okresie przewagi Widzewa do głosu zaczęli dochodzić goście. W 22. minucie Patryk Wolański po uderzeniu Omara Monterde zdołał jeszcze odbić piłkę przed siebie, ale kilka chwil później nie miał już szans. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska ten sam zawodnik GKS-u pokonał Wolańskiego strzałem z około 16. metrów.

Odpowiedź łodzian była błyskawiczna. W 28. minucie pięknym indywidualnym rajdem zakończonym precyzyjnym uderzeniem w samo okienko popisał się Marcin Pieńkowski i było 3:1 dla Widzewa. Goście nie złożyli jednak broni. Dziesięć minut później z około 20. metrów mocno strzelił Łukasz Grzeszczyk i tyszanie przegrywali już tylko 2:3.

Od początku drugiej połowy w drużynie Widzewa w miejsca Marcina Pieńkowskiego pojawił się Daniel Mąka, zaś o wiele więcej roszad miało miejsce w ekipie GKS-u. Gra natomiast się uspokoiła. W 52. minucie tuż obok słupka główkował Kacper Laskoś, w 60. minucie strzału z dystansu spróbował Dario Kristo, ale Marek Igaz, choć z problemami, interweniował skutecznie. Kilka chwil później uderzał Konrad Gutowski, jednak bramkarz GKS-u wybił piłkę na rzut rożny.

W końcówce w poczynania obu zespołów wkradły się już zmęczenie i niedokładność. Więcej bramek nie padło, a spotkanie zakończyło się wygraną Widzewa 3:2. 

Widzew Łódź - GKS Tychy 3:2 (3:2)

Bramki:

1:0 - Konrad Gutowski (2')

2:0 - Łukasz Turzyniecki (11')

2:1 - Omar Monterde (25')

3:1 - Marcin Pieńkowski (28')

3:2 - Łukasz Grzeszczyk (38')

Widzew: Patryk Wolański - Łukasz Turzyniecki, Daniel Tanżyna, Sebastian Zieleniecki (70' Marcel Pięczek), Tomasz Wełna, Konrad Gutowski, Dario Kristo, Adam Radwański, Marcin Pieńkowski (46' Daniel Mąka), Filip Mihaljević (70' Maciej Kazimierowicz), Przemysław Banaszak.

GKS Tychy (I połowa): Konrad Jałocha - Mateusz Grzybek, Łukasz Sołowiej, Marcin Biernat, Dawid Abramowicz, Keon Daniel, Sebastian Steblecki, Kacper Piątek, Łukasz Grzeszczyk, Omar Monterde, Jakub Vojtus, Marcin Kowalczyk.

GKS Tychy (II połowa): Marek Igaz - Maciej Mańka, Mateusz Pańkowski, Marcin Kowalczyk, Paweł Szołtys, Kacper Piątek (66' Nicolas Wróblewski), Łukasz Bogusławski, Kacper Laskoś, Jakub Piątek, Omar Monterde, Artur Siemaszko.

Kartki: Kristo - Laskoś


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela