Aktualności

Widzew Łódź Amp Futbol powalczy o Puchar Polski!

Piłkarze klubowej sekcji amp futbolu w niedzielę rozpoczną zmagania, których stawką będzie zdobycie Pucharu Polski.

Rozgrywka o krajowy puchar rozpocznie się w niedzielę 5 lipca, o godz. 11:00 i będzie miała formę turnieju, w którym widzewiacy zmierzą się z dwoma zespołami - Husarią Kraków i Wartą Poznań. - Zawody w Poznaniu pozwolą nam potwierdzić dwie rzeczy. Przede wszystkim musimy pokazać, że forma z drugiej połowy sparingu z Warta nie była jednorazowym zrywem. Stres związany z pierwszym meczem u siebie spowodował lekka dekoncentrację w pierwszej połowie, ale druga cześć meczu pokazała nasze prawdziwe oblicze. Nawiązaliśmy walkę, ale zabrakło doświadczenia. Drugim ważnym aspektem  niedzielnych zawodów będzie przetarcie turniejowe, zagramy dwa mecze - jeden po drugim. Trener Rafał Chorąży będzie miał okazję sprawdzić możliwości kondycyjne wszystkich zawodników. Warto również dodać, pół żartem, pół serio, że nasz pucharowy debiut na pewno zakończymy na podium  - powiedział Rafał Pierzchlaski, jeden z koordynatorów widzewskiej sekcji amp futbolu.

Faworytem turnieju będzie naszpikowana reprezentantami Polski drużyna Husarii Kraków, jednak liczymy, że widzewiacy podtrzymają dobrą dyspozycję z drugiej części spotkania z Warta Poznań i nawiążą z przeciwnikami równorzędną walkę. Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie widzewiaków rozegrane na własnym terenie zakończyło się porażką 0:2 ze wspomnianą Wartą, ale łodzianie zostawili po sobie dobre wrażenie. Czy zebrane doświadczenie zaprocentuje w zmaganiach o Puchar Polski? Przekonamy się w niedzielę.

Bez względu na wszystko trzymamy kciuki za naszych amp futbolistów, którzy wybierają się do stolicy Wielkopolski! Jazda z kulami!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Tabela rozgrywek

6 GKS Tychy 14
7 Miedź Legnica 13
8 Puszcza Niepołomice 11
9 Widzew Łódź 11
10 Radomiak Radom 10
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
Pełna tabela