Aktualności

Widzew Łódź Amp Futbol powalczy o Puchar Polski!

Piłkarze klubowej sekcji amp futbolu w niedzielę rozpoczną zmagania, których stawką będzie zdobycie Pucharu Polski.

Rozgrywka o krajowy puchar rozpocznie się w niedzielę 5 lipca, o godz. 11:00 i będzie miała formę turnieju, w którym widzewiacy zmierzą się z dwoma zespołami - Husarią Kraków i Wartą Poznań. - Zawody w Poznaniu pozwolą nam potwierdzić dwie rzeczy. Przede wszystkim musimy pokazać, że forma z drugiej połowy sparingu z Warta nie była jednorazowym zrywem. Stres związany z pierwszym meczem u siebie spowodował lekka dekoncentrację w pierwszej połowie, ale druga cześć meczu pokazała nasze prawdziwe oblicze. Nawiązaliśmy walkę, ale zabrakło doświadczenia. Drugim ważnym aspektem  niedzielnych zawodów będzie przetarcie turniejowe, zagramy dwa mecze - jeden po drugim. Trener Rafał Chorąży będzie miał okazję sprawdzić możliwości kondycyjne wszystkich zawodników. Warto również dodać, pół żartem, pół serio, że nasz pucharowy debiut na pewno zakończymy na podium  - powiedział Rafał Pierzchlaski, jeden z koordynatorów widzewskiej sekcji amp futbolu.

Faworytem turnieju będzie naszpikowana reprezentantami Polski drużyna Husarii Kraków, jednak liczymy, że widzewiacy podtrzymają dobrą dyspozycję z drugiej części spotkania z Warta Poznań i nawiążą z przeciwnikami równorzędną walkę. Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie widzewiaków rozegrane na własnym terenie zakończyło się porażką 0:2 ze wspomnianą Wartą, ale łodzianie zostawili po sobie dobre wrażenie. Czy zebrane doświadczenie zaprocentuje w zmaganiach o Puchar Polski? Przekonamy się w niedzielę.

Bez względu na wszystko trzymamy kciuki za naszych amp futbolistów, którzy wybierają się do stolicy Wielkopolski! Jazda z kulami!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela