Aktualności

Widzew łączy, a nie dzieli - konferencja prasowa przedstawicieli RTS Widzew oraz MUKS Widzew

W czwartek doszło do spotkania przedstawicieli RTS Widzew Łódź oraz MUKS Widzew Łódź. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, działacze obu stowarzyszeń ogłosili, nawiązanie współpracy między sobą.
Konferencja rozpoczęła się od odczytania wspólnego oświadczenia:
 
"RTS WIDZEW ŁÓDŹ oraz MUKS WIDZEW ŁÓDŹ mają przyjemność poinformować, iż w dniu dzisiejszym zawarły szerokie porozumienie zmierzające do nawiązania wzajemnej współpracy i pomocy o jak najszerszym zakresie działania zmierzającej do równomiernego rozwoju klubów sportowych zrzeszonych pod wspólną nazwą WIDZEW w poszanowaniu dla najznakomitszych tradycji i historii widzewskich sekcji sportowych.
 
Pragniemy ogłosić, iż zawarte porozumienie jest pierwszym od wielu lat tak szerokim projektem scalającym widzewskie środowiska sportowe, podjętym w celu propagowania i rozwoju wszystkich dyscyplin sportowych uprawianych przez RTS Widzew Łódź oraz MUKS Widzew Łódź oraz z zamiarem krzewienia kultury fizycznej i sportu w jak najszerszych kręgach społeczeństwa aglomeracji łódzkiej, jak i całego kraju, służącym promocji wspólnego dobra jakim jest marka Widzew Łódź.
 
Porozumienie obierać się będzie na filarach wzajemnej współpracy oraz wymiany kontaktów w szczególności dla zapewnienia jak najlepszych relacji z miastem, mediami, kibicami oraz podmiotami zainteresowanymi nawiązaniem relacji marketingowych z obydwoma klubami."
 
Zaraz po części oficjalnej, doszło do rozmowy na temat całej wizji, wspólnego przedsięwzięcia i nadziei dotyczącej współpracy. - Chcemy wraz z Piotrem Milewskim wspomóc inne sekcje w dotychczasowym finansowaniu. Mamy nadzieję, że będą one funkcjonowały co raz lepiej i w niedługim czasie uda nam się stworzyć jeden monolit oraz organizować m.in wspólne eventy, gdzie pojawiać się będą nie tylko piłkarze,
ale również koszykarki czy sportowcy z innych sekcji
 - rozpoczął prezes RTS Widzew Marcin Ferdzyn.
 
Działacze obu stowarzyszeń chcą dążyć również do jednego wielosekcyjnego klubu.
- Z początku może będzie to trudne do zrobienia, z racji wielu formalności związanych z Urzędem Miasta. Do tego potrzeba czasu. Musimy zobaczyć, jak nasza współpraca będzie się układała i miejmy nadzieję, że w najbliższych miesiącach/latach, uda nam się stworzyć jedno wielkie przedsięwzięcie oraz skonsolidować cała widzewską społeczność - skomentował prezes MUKS Widzew Łódź Ryszard Andrzejczak.
 
Poruszony został również temat herbu oraz ewentualnej wspólnej współpracy między sponsorami. - Chcemy się łączyć i z pewnością zrobimy wszystko by odzyskać i wspólnie występować pod jednym herbem. My ze swoimi obecnymi czy też przyszłymi sponsorami, z pewnością zainicjujemy rozmowy, by również zaangażowali się w pomoc innych sekcji - powiedział Marcin Ferdzyn
 
Kilka słów dodać również prezes Andrzejczak. - Obecnie nie mamy zgody syndyka na korzystanie z herbu. Miejmy nadzieję, że uda nam się jak najszybciej sprawę rozstrzygnąć - dodał
 
Na koniec prezes Ferdzyn zaapelował, aby kibice razem wspierali klub oraz wyraził nadzieję, że klub będzie odnosił jak najwięcej sukcesów we wszystkich dyscyplinach. Dodał również, że marzy mu się, aby widzewska młodzież miała wiele radości z korzystania z obiektów sportowych, które będą przeznaczone dla wszystkich sekcji. Nawiązał tutaj przede wszystkim do planowanej bazy treningowej na obiektach Łodzianki.

Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela