Aktualności

Widzew II: Zapomnieć o drugiej połowie

Zespół Jakuba Grzeszczakowskiego do przerwy zdominował czwartoligowego Borutę. Po zmianie stron wyżej notowani zgierzanie przechylili jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Sobotni mecz widzewiacy rozpoczęli odważnie, bez respektu do teoretycznie silniejszego przeciwnika. W konsekwencji Boruta, który już za tydzień wznawia rozgrywki ligowe, ograniczał się w pierwszej części gry do niskiego pressingu i szukania okazji w kontratakach. Dopiero po zmianie stron ósmy po jesieni zespół łódzkiej czwartej ligi potrafił przełamać opór młodego zespołu Widzewa II.

Tego dnia w wyjściowym składzie łodzian zagrało tylko dwóch zawodników z rocznika 1998, pozostali to piłkarze, którzy mogliby grać jeszcze w juniorach. Wśród nich był Jakub Jasiński, który całą zimę pracował z drużyną seniorów pod okiem Franciszka Smudy oraz Jakub Mikołajczak, który w minionych tygodniach został oficjalnie trzecim bramkarzem Widzewa i uczestnczy w treningach pierwszego zespołu.

W drugiej części spotkania z Borutą na boisku ośrodka treningowego przy ul. Małachowskiego pojawił się Adam Paciorkowski. Dla 27-latka był to ostatni mecz w barwach Widzewa, z którym pożegnał się w bardzo dobrym stylu, zdobywając wyjątkowej urody bramkę.

- Chcemy, by od tego roku drużyna rezerw stanowiła przede wszystkim miejsce styku utalentowanej widzewskiej młodzieży z piłką seniorską. Dlatego od dłuższego czasu testujemy najlepszych według naszych obserwacji i informacji piłkarzy z Akademii oraz potencjalnych kandydatów do jej zasilenia. Materiał sportowy mamy ciekawy, ale oprócz podnoszenia umiejętności piłkarskich, trzeba równie mocno pracować na psychiką tych chłopców. Mam nadzieję, że rywalizacja z seniorami będzie w tym pomocna - wyjaśnił trener Jakub Grzeszczakowski,.

Widzew II Łódź - Boruta Zgierz 2:5 (1:1)

Bramki dla Widzewa II: Szymczak, Paciorkowski

Widzew II: Mikołajczak - Miasopust, Pipczyński (75’ Podlewski), Tkaczyk, Leszczyński - Szymczak (60’ Mąkosza), Gosik, Stankiewicz (55’ Niemiec), Tarczyński (70’ Paciorkowski) - Marcioch (75’ Kazimierczak), Jasiński (70’ zawodnik testowany).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela