Aktualności

Widzew II: Wynik sprawą drugorzędną, debiut zaliczony

Drugi zespół Widzewa zadebiutował w sobotę na płycie stadionu przy al. Piłsudskiego 138.

Sobotnie spotkanie było ostatnim w tym sezonie meczem zespołu prowadzonego przez Macieja Malesę. Widzew II już wcześniej zapewnił sobie awans do łódzkiej ligi okręgowej. Wynik potyczki z AKS SMS Łódź nie miał już więc znaczenia, ale sam mecz był historycznym, ponieważ pierwszym, w którym piłkarze rezerw czerwono-biało-czerwonych mogli zaprezentować się kibicom w Sercu Łodzi, czyli na stadionie przy al. Piłsudskiego 138.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele okazji bramkowych, ale groźniejsi wydawali się być piłkarze AKS SMS, którzy formalnie byli gospodarzem tego spotkania. Czujny Konrad Reszka przed przerwą nie dał się jednak ani razu pokonać rywalom, ale i jego kolegom, mimo kilku prób, nie udało się otworzyć wyniku.

Po zmianie stron od mocnego uderzenia rozpoczęli zawodnicy AKS SMS, których na prowadzenie już w 46. minucie wyprowadził Michał Wasser. Na zadany przez niego cios dziesięć minut później odpowiedział Kacper Leszczyński, ale po zaledwie 180 sekundach ponownie cieszyli się zawodnicy w niebieskich strojach, za sprawą bramki Tomasza Krajewskiego. Widzewiacy do końca dążyli do wyrównania, ale nie było im dane zdobyć tego dnia kolejnego gola.

Najważniejsze jednak, że po końcowym gwizdku, na oczach kilkuset kibiców czerwono-biało-czerwoni mogli cieszyć się z zasłużonego awansu. W całym sezonie piłkarze Malesy wygrali 20 spotkań, 2 zremisowali, a zaledwie 4 razy schodzili z boiska pokonani. Kolejny w tabeli GKS Ksawerów na finiszu rozgrywek wyprzedzili o 5 punktów, i od soboty mogą myśleć już o grze poziom wyżej.

AKS SMS Łódź - Widzew II Łódź 2:1 (0:0)

1:0 - Michał Wasser 46'

1:1 - Kacper Leszczyński 57'

2:1 - Tomasz Krajewski 60'

AKS SMS Łódź: Damian Komorowski - Michał Majak, Damian Puchalski, Tomasz Białek, Adam Sokół, Michał Wasser, Adam Arkit (70' Damian Podgórski), Przemysław Gabalak (46' Mateusz Pasik), Tomasz Krajewski, Patryk Kukiełka, Daniel Orzechowski (86' Kacper Tomaszewski). 

Widzew II Łódź: Konrad Reszka (89' Marcin Kurak) - Marcin Dobrosiński (46' Jan Włodarczyk, 89' Konrad Tamborski), Mariusz Balcerek, Szymon Miśkiewicz, Konrad Puchalski (83' Przemysław Krzyżak), Przemysław Niemiec (70' Mateusz Kurak), Michał Pruszkowski, Damian Gilarski (54' Marcel Pięczek), Patryk Strus, Adam Paciorkowski, Kacper Leszczyński.

Żółte kartki: Patryk Strus, Jan Włodarczyk, Konrad Tamborski (Widzew II Łódź).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewska choinka 07.12.2019

Widzewska choinka 07.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela