Aktualności

Widzew II: Wyjazdowy remis rezerw

Zespół prowadzony przez Jakuba Grzeszczakowskiego podzielił się punktami z GLKS-em Sarnów/Dalików. Dwie bramki dla łodzian zdobył Marek Zuziak.

Widzew II od początku meczu zdecydowanie przeważał i dobrą grę udokumentował golem już w trzynastej minucie spotkania. Wtedy akcję Marcina Kozłowskiego i Marcina Pieńkowskiego wykończył Marek Zuziak. Sześć minut później szczęście uśmiechnęło się jednak do gospodarzy. Bramkę wyrównującą zdobył bowiem bezpośrednio z rzutu rożnego Marcin Czechulski. Widzewiacy starali się odzyskać prowadzenie i dziesięć minut później ta sztuka wreszcie im się udała. Ponownie do bramki rywali trafił Zuziak, któremu tym razem dogrywał Kacper Falon.

Po zmianie stron łodzianie próbowali podwyższyć wynik. Kolejne akcje i strzały, również z dystansu, nie przynosiły jednak goli. W samej końcówce meczu Widzew II dodatkowo doznał poważnego osłabienia. Z powodu czerwonej karki z boiska usunięty został Zuziak. To wydarzenie dodało skrzydeł zawodnikom GLKS-u. Gospodarze walczyli o korzystny rezultat do końca i w ostatniej akcji meczu, w piątej minucie doliczonego czasu gry, osiągnęli cel. Ponownie wykorzystali wówczas rzut rożny, po którym piłkę do bramki wepchnął Dawid Gzyl.

Remis sprawił, że łodzianie, choć nadal znajdują się na drugim miejscu w tabeli łódzkiej klasy okręgowej, do pierwszej lokaty premiowanej awansem tracą już sześć punktów. Do końca sezonu pozostało jedenaście kolejek.

GLKS Sarnów/Dalików - Widzew II Łódź 2:2 (1:2)

0:1 - Marek Zuziak 13’

1:1 - Marcin Czechulski 19’

1:2 - Marek Zuziak 28’

2:2 - Dawid Gzyl 90+5'

Widzew II Łódź: Grzegorz Gibki - Marcin Kozłowski, Kamil Piskorski, Marcel Sieroń, Marcel Stefaniak, Marek Zuziak, Kacper Falon (90' Krystian Stopa), Kamil Owczarczyk, Jakub Kmita, Marcin Pieńkowski (46'Krystian Marcioch), Jakub Jasiński (86'Kamil Drążczyk).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela