Aktualności

Widzew II: Wyjazdowe zwycięstwo z rezerwami Sokoła

Zespół Jakuba Grzeszczakowskiego pokonał rywala z Aleksandrowa Łódzkiego 5:0. Jedną z bramek strzelił dla czerwono-biało-czerwonych Andrzej Rybski.

Wynik środowego spotkania rozstrzygnięty został już przed przerwą. Pierwszego gola dla Widzewa II zdobył w 6. minucie Filip Mihaljević. Na kolejne trafienia czekać trzeba było niespełna pół godziny, ale jeszcze w pierwszej części meczu na listę strzelców wpisali się Dawid Telestak (34’) i Andrzej Rybski (38’).

Ten ostatni strzelił gola dla Widzewa po 14 latach przerwy. Wychowanek Widzewa pierwszą przygodę z klubem z al. Piłsudskiego 138 skończył bowiem w 2005 roku. Teraz pomaga drużynie rezerw swoimi umiejętnościami i olbrzymim doświadczeniem, cennym zarówno dla kadry szkoleniowej, jak i młodszych kolegów z drużyny.

Po przerwie łodzianie dorzucili dwa kolejne gole, ustalając wynik końcowy meczu z Sokołem II Aleksandrów Łódzki na 5:0. Do bramki w tej części spotkania trafiali Kamil Drążczyk (57’) i Michał Karpicki (68’). Widzewiacy zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli łódzkiej klasy okręgowej z kompletem punktów na koncie. Wyprzedza ich jedynie Stal Głowno za sprawą lepszego bilansu bramkowego.

Kolejny mecz ligowy Widzew II rozegra w niedzielę 15 września na boisku ośrodka treningowego przy ul. Małachowskiego w Łodzi. Jego rywalem o 11:00 będzie LKS Sarnów.

Sokół II Aleksandrów Łódzki - Widzew II Łódź 0:5 (0:3)

Bramki: Filip Mihaljević (6’), Dawid Telestak (34’), Andrzej Rybski (38’), Kamil Drążczyk (57’), Michał Karpicki (68’).

Skład Widzewa II: Konrad Reszka - Filip Becht, Konrad Cieślak, Marcel Sieroń, Dawid Telestak (57’ Michał Karpicki), Dorian Dytry, Jakub Mamełka, Damian Skrzeczkowski (37’ Filip Kołodziejek), Kamil Drążczyk, Andrzej Rybski (69’ Maciej Malinowski), Filip Mihaljević.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening przy ul. Małachowskiego 19.09.2019

Trening przy ul. Małachowskiego 19.09.2019

Tabela rozgrywek

4 Znicz Pruszków 16
5 Stal Rzeszów 16
6 Bytovia Bytów 15
7 Widzew Łódź 15
8 Olimpia Elbląg 15
9 Błękitni Stargard 15
10 GKS Katowice 14
Pełna tabela