Aktualności

Widzew II: Wyjazdowe zwycięstwo z rezerwami Sokoła

Zespół Jakuba Grzeszczakowskiego pokonał rywala z Aleksandrowa Łódzkiego 5:0. Jedną z bramek strzelił dla czerwono-biało-czerwonych Andrzej Rybski.

Wynik środowego spotkania rozstrzygnięty został już przed przerwą. Pierwszego gola dla Widzewa II zdobył w 6. minucie Filip Mihaljević. Na kolejne trafienia czekać trzeba było niespełna pół godziny, ale jeszcze w pierwszej części meczu na listę strzelców wpisali się Dawid Telestak (34’) i Andrzej Rybski (38’).

Ten ostatni strzelił gola dla Widzewa po 14 latach przerwy. Wychowanek Widzewa pierwszą przygodę z klubem z al. Piłsudskiego 138 skończył bowiem w 2005 roku. Teraz pomaga drużynie rezerw swoimi umiejętnościami i olbrzymim doświadczeniem, cennym zarówno dla kadry szkoleniowej, jak i młodszych kolegów z drużyny.

Po przerwie łodzianie dorzucili dwa kolejne gole, ustalając wynik końcowy meczu z Sokołem II Aleksandrów Łódzki na 5:0. Do bramki w tej części spotkania trafiali Kamil Drążczyk (57’) i Michał Karpicki (68’). Widzewiacy zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli łódzkiej klasy okręgowej z kompletem punktów na koncie. Wyprzedza ich jedynie Stal Głowno za sprawą lepszego bilansu bramkowego.

Kolejny mecz ligowy Widzew II rozegra w niedzielę 15 września na boisku ośrodka treningowego przy ul. Małachowskiego w Łodzi. Jego rywalem o 11:00 będzie LKS Sarnów.

Sokół II Aleksandrów Łódzki - Widzew II Łódź 0:5 (0:3)

Bramki: Filip Mihaljević (6’), Dawid Telestak (34’), Andrzej Rybski (38’), Kamil Drążczyk (57’), Michał Karpicki (68’).

Skład Widzewa II: Konrad Reszka - Filip Becht, Konrad Cieślak, Marcel Sieroń, Dawid Telestak (57’ Michał Karpicki), Dorian Dytry, Jakub Mamełka, Damian Skrzeczkowski (37’ Filip Kołodziejek), Kamil Drążczyk, Andrzej Rybski (69’ Maciej Malinowski), Filip Mihaljević.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 55
2 Górnik Łęczna 55
3 GKS Katowice 51
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela