Widzew II: Wyjazdowe zwycięstwo z rezerwami Sokoła

Zespół Jakuba Grzeszczakowskiego pokonał rywala z Aleksandrowa Łódzkiego 5:0. Jedną z bramek strzelił dla czerwono-biało-czerwonych Andrzej Rybski.

Wynik środowego spotkania rozstrzygnięty został już przed przerwą. Pierwszego gola dla Widzewa II zdobył w 6. minucie Filip Mihaljević. Na kolejne trafienia czekać trzeba było niespełna pół godziny, ale jeszcze w pierwszej części meczu na listę strzelców wpisali się Dawid Telestak (34’) i Andrzej Rybski (38’).

Ten ostatni strzelił gola dla Widzewa po 14 latach przerwy. Wychowanek Widzewa pierwszą przygodę z klubem z al. Piłsudskiego 138 skończył bowiem w 2005 roku. Teraz pomaga drużynie rezerw swoimi umiejętnościami i olbrzymim doświadczeniem, cennym zarówno dla kadry szkoleniowej, jak i młodszych kolegów z drużyny.

Po przerwie łodzianie dorzucili dwa kolejne gole, ustalając wynik końcowy meczu z Sokołem II Aleksandrów Łódzki na 5:0. Do bramki w tej części spotkania trafiali Kamil Drążczyk (57’) i Michał Karpicki (68’). Widzewiacy zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli łódzkiej klasy okręgowej z kompletem punktów na koncie. Wyprzedza ich jedynie Stal Głowno za sprawą lepszego bilansu bramkowego.

Kolejny mecz ligowy Widzew II rozegra w niedzielę 15 września na boisku ośrodka treningowego przy ul. Małachowskiego w Łodzi. Jego rywalem o 11:00 będzie LKS Sarnów.

Sokół II Aleksandrów Łódzki - Widzew II Łódź 0:5 (0:3)

Bramki: Filip Mihaljević (6’), Dawid Telestak (34’), Andrzej Rybski (38’), Kamil Drążczyk (57’), Michał Karpicki (68’).

Skład Widzewa II: Konrad Reszka - Filip Becht, Konrad Cieślak, Marcel Sieroń, Dawid Telestak (57’ Michał Karpicki), Dorian Dytry, Jakub Mamełka, Damian Skrzeczkowski (37’ Filip Kołodziejek), Kamil Drążczyk, Andrzej Rybski (69’ Maciej Malinowski), Filip Mihaljević.