Aktualności

Widzew II tym razem bez wygranej

W sobotę, zaraz po sparingu Widzewa z Nerem Poddębice, kolejny mecz kontrolny rozegrały rezerwy czerwono-biało-czerwonych.

W starciu z KKS-em Koluszki trener Jakub Grzeszczakowski nie mógł skorzystać z kilku piłkarzy, którzy ostatnio regularnie stanowili trzon jego drużyny. Grzegorz Gibki, Konrad Cieślak, Jakub Kmita, Marcel Sieroń i Jakub Jasiński wystąpili bowiem w meczu sparingowym z Nerem, pod wodzą Radosława Mroczkowskiego. Urazy i choroby wykluczyły zaś z gry między innymi dwóch bramkarzy - Jakuba Mikołajczaka i Konrada Rutkowskiego oraz Krystiana Stopę i Macieja Nowickiego. W związku z tym w meczu z liderem klasy A (łódzka grupa II) Grzeszczakowski musiał oprzeć zespół na młodych piłkarzach z roczników 2000 i 2001.

Rywale na prowadzenie wyszli już po kwadransie gry. Widzew II szybko odrobił straty (z pomocą jednego z obrońców KKS-u), ale jeszcze przed przerwą stracił kolejną bramkę. Po zmianie stron zespół z Koluszek potrafił wypunktować łodzian i wygrał ostatecznie 5:2, choć gospodarze mieli sporo sytuacji do poprawienia swojego dorobku bramkowego. Zbudowanemu w oparciu o juniorów zespołowi zabrakło jednak przede wszystkim skuteczności i doświadczenia. Warto jednak zaznaczyć, że czerwono-biało-czerwoni do końca walczyli o zmianę niekorzystnego rezultatu, nie ustępując pola starszym przeciwnikom.

Widzew II Łódź - KKS Koluszki 2:5 (1:2)

Bramki dla Widzewa II: samobójcza (19’), Ernest Ławniczak (65’)

Widzew II Łódź: Patryk Kuczborski - Maciej Malinowski, Jakub Mamełka, Adrian Wędzonka, Kamil Drążczyk, Kamil Owczarczyk (78' Janek Sejdak), Kamil Piskorski, Maciej Karpicki, Dawid Telestak, Krystian Marcioch (68' Mateusz Kardas), Daniel Jatczak (55' Ernest Ławniczak, 72' Dawid Nieśmiałek).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela