Aktualności

Widzew II: Rezerwy wygrały derby - relacja meczu ze Startem Łódź

W sobotnie popołudnie kolejne ligowe spotkanie rozegrały rezerwy łódzkiego Widzewa. W "mini-derbach", widzewiacy pokonali Start Łódź 4:0.

Po ostatnim wysokim zwycięstwie 13:1 nad Jutrzenką Bychlew, rezerwom łódzkiego Widzewa przyszło tym razem rozgrywać mecz na wyjeździe. Dalekiej podróży jednak nie trzeba było przebyć, gdyż przeciwnikiem był lokalny rywal - Start Łódź. W sobotę trener Maciej Malesa miał do dyspozycji jedynie czterech graczy z szerokiej kadry pierwszego zespołu: Kamila Wielgusa, Patryka Nouriego, Kacpra Bargieła oraz Fabiana Wożniaka.

Widzewiacy bardzo szybko ruszyli do ataku i już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie po celnym uderzeniu Roberta Świątnickiego. Nie minęło kolejne piętnaście minut, a było już 2:0, gdy ponownie do siatki trafił "Święty". Czerwono-biało-czerwoni kontrolowali przebieg gry i do szatni schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron kolejny raz najlepiej odnalazł się w polu karnym Świątnicki, dzięki czemu skompletował hat-tricka. Formalności dopełnił w 67. minucie Adam Paciorkowski i to rezerwy Widzewa mogły wraz z końcowym gwizdkiem cieszyć się z kompletu punktów.

Start Łódź - RTS Widzew II Łódź 0:4 (0:2)

0:1 - Robert Świątnicki
0:2 - Robert Świątnicki
0:3 - Robert Świątnicki
0:4 - Adam Paciorkowski

Widzew: Kurak - Dobrosiński, Bargieł, Reszta, Balcerek - Paciorkowski, Wielgus, Niemiec - Świątnicki, Woźniak - Leszczyński.

Grali również: Prorok, Pruszkowski.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewska Choinka 8.12.2018

Widzewska Choinka 8.12.2018

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 41
2 Widzew Łódź 39
3 Elana Toruń 36
4 GKS Bełchatów 34
5 Górnik Łęczna 34
6 Stal Stalowa Wola 31
7 Olimpia Grudziądz 31
Pełna tabela