Aktualności

Widzew II: Rezerwy wracają do gry

W sobotnie popołudnie druga drużyna Widzewa rozegra pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie. W ramach Okręgowego Pucharu Polski podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego zmierzą się z rezerwami KS Kutno.

Rezerwy drużyny z Kutna istnieją od dwóch lat. Na początku, zespół uczestniczył jedynie w Okręgowym Pucharze Polski, aby w minionym sezonie zasilić grono drużyn, ubiegających się o awans do Klasy A. Gospodarzom sobotniego starcia w poprzednich rozgrywkach udało się zająć pierwsze miejsce, wyprzedzając m.in LKS II Gałkówek i Sokoła Popów. Żółto-niebiescy z pewnością są na innym etapie przygotowań do ligi, gdyż rywalizację o awans do "okręgówki" wznawiają dopiero w ostatni weekend sierpnia.

Widzewiacy zaś pewnie zdołali awansować do łódzkiej Klasy Okręgowej, gdzie czekają na nich m.in rezerwy ŁKS-u ŁódźSokoła Aleksandrów Łódzki, ale też chociażby Andrespolia Wiśniowa Góra, Stal Głowno Zawisza Rzgów. Jak widać, gra o awans do IV ligi może toczyć się zatem do samego końca. Drużyna przeszła latem sporo zawirowań, a ostatecznie poprowadzi ją Jakub Grzeszczakowski, wcześniej asystent Przemysława Cecherza w pierwszej drużynie. Zespół składać ma się z najzdolniejszych juniorów wspomaganych "posiłkami" z pierwszej drużyny. Na sobotni mecz trener Franciszek Smuda oddelegował: Bartłomieja Gromka, Grzegorza Brochockiego, Kamila Tlagę, Konrada Reszkę oraz Piotra Okuniewicza.

KS II Kutno - RTS Widzew II Łódź / 12.08.2017 r., godz. 17:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela