Aktualności

Widzew II: Powtórzyć wyczyn pierwszej drużyny

W niedzielę kolejne zawody w łódzkiej klasie okręgowej rozegrają rezerwy Widzewa Łódź. Tym razem rywalem łodzian będzie druga drużyna ligowego rywala, Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki.

Zawodnicy z Aleksandrowa Łódzkiego to etatowa drużyna w łódzkiej klasie okręgowej. Rezerwy Sokoła powstały w 2005 roku i już w pierwszym sezonie zanotowały awans. Od tego czasu nie opuściły szeregów szóstego poziomu rozgrywkowego w kraju. W minionym sezonie zajęły czwarte miejsce z dorobkiem czterdziestu dziewięciu punktów.

Obecne rozgrywki zielono-biali rozpoczęli w dobrym stylu, inkasując dziesięć punktów w pierwszych czterech kolejkach. Dopiero w piątej serii spotkań odnieśli pierwszą porażkę, ulegając w Rosanowie. W kolejnych dwóch meczach zdobyli trzy punkty, wygrywając odpowiednio z PTC Pabianice i przegrywając z Andrespolią Wiśniowa Góra.

Łodzianie nie mogą być jednak zbytnio zadowoleni ze swoich rezultatów. Jak do tej pory, sięgnęli po komplet punktów tylko dwa razy. W miniony weekend przerwali serię trzech spotkań bez zwycięstwa, pokonując u siebie Termy Uniejów. Poza tym, czerwono-biało-czerwoni odnotowali dwa remisy i ponieśli trzy porażki, co pozwala im aktualnie zajmować dziesiątą lokatę w ligowej stawce.

Na obiekcie MOSiR-u w Aleksandrowie Łódzkim miały okazję w tym sezonie grać już pierwsze drużyny obu ekip. Łodzianie zwyciężyli wtedy 2:0, a jedną z bramek strzelił Michał Miller. Miejmy nadzieję, że i tym razem napastnik pokona bramkarza rywali i uczyni to równie efektownie jak ostatnio, kiedy to wpakował piłkę do siatki kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. 

Tym razem trener rezerw będzie miał do dyspozycji aż jedenastu zawodników z szerokiej kadry pierwszego zespołu, a będą to Bartłomiej Gromek, Bartłomiej Niedziela, Bartłomiej Rakowski, Daniel Gołębiewski, Damian Kostkowski, Dawid Kamiński, Kacper Falon, Kamil Tlaga, Konrad Reszka, Mateusz Ostaszewski, i Michał Miller.

Sokół II Aleksandrów Łódzki - RTS Widzew II Łódź / 24.09.2017 r., godz. 15:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 55
2 Górnik Łęczna 55
3 GKS Katowice 51
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela