Aktualności

Widzew II: Zapowiedź meczu z AKS-em SMS-em Łódź

Rozstrzygnięcia w łódzkiej klasie A są już znane. Rezerwy Widzewa zapewniły sobie awans do klasy okręgowej. Muszą jednak jeszcze na koniec pokonać w derbach AKS SMS Łódź.

Nowatorski projekt Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Wyższej Szkoły Sportowej ma za sobą sezon pełny lepszych i gorszych występów. W większości z nich jednak łodzianie byli bezkompromisowi, co przełożyło się na jedną z najmniejszych ilości remisów w lidze. AKS tylko trzykrotnie dzielił się z rywalami punktami, wygrał przy tym jedenaście meczów oraz tyle samo przegrał. Na koniec sezonu nasi sobotni rywale zajmą w tabeli siódme miejsce, nie mają już szans na pogorszenie czy polepszenie swojej pozycji w stawce.

Widzewiacy zaś - z przewagą ośmiu punktów nad GKS-em Ksawerów - przodują w ligowym zestawieniu. Czerwono-biało-czerwoni praktycznie od początku sezonu nie oddają fotela lidera i w przyszłym roku zagrają w łódzkiej klasie okręgowej, gdzie zmierzą się m.in z rezerwami Łódzkiego Klubu Sportowego czy Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Ten mecz będzie wyjątkowy dla podopiecznych Macieja Malesy, gdyż będzie rozgrywany na głównej płycie obiektu przy al. Piłsudskiego. Dla wielu z tych graczy może to być jedyna okazja, aby wystąpić na boisku Serca Łodzi. Z szerokiej kadry pierwszego zespołu na sobotni mecz oddelegowani zostali Konrad Reszka i Patryk Strus.

W pierwszym jesiennym spotkaniu rozgrywanym na obiekcie Chojeńskiego Klubu Sportowego lepsi byli widzewiacy. Po bardzo wyrównanym starciu pokonali swoich rywali 2:1. Czy tym razem będzie podobnie? Zapraszamy na stadion, aby podziękować chłopakom za awans i grę w tym sezonie. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 17:00.

AKS SMS Łódź - RTS Widzew II Łódź / 10.06.2017 r., godz. 17:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela