Aktualności

Widzew II: Zapowiedź meczu z AKS-em SMS-em Łódź

Rozstrzygnięcia w łódzkiej klasie A są już znane. Rezerwy Widzewa zapewniły sobie awans do klasy okręgowej. Muszą jednak jeszcze na koniec pokonać w derbach AKS SMS Łódź.

Nowatorski projekt Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Wyższej Szkoły Sportowej ma za sobą sezon pełny lepszych i gorszych występów. W większości z nich jednak łodzianie byli bezkompromisowi, co przełożyło się na jedną z najmniejszych ilości remisów w lidze. AKS tylko trzykrotnie dzielił się z rywalami punktami, wygrał przy tym jedenaście meczów oraz tyle samo przegrał. Na koniec sezonu nasi sobotni rywale zajmą w tabeli siódme miejsce, nie mają już szans na pogorszenie czy polepszenie swojej pozycji w stawce.

Widzewiacy zaś - z przewagą ośmiu punktów nad GKS-em Ksawerów - przodują w ligowym zestawieniu. Czerwono-biało-czerwoni praktycznie od początku sezonu nie oddają fotela lidera i w przyszłym roku zagrają w łódzkiej klasie okręgowej, gdzie zmierzą się m.in z rezerwami Łódzkiego Klubu Sportowego czy Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Ten mecz będzie wyjątkowy dla podopiecznych Macieja Malesy, gdyż będzie rozgrywany na głównej płycie obiektu przy al. Piłsudskiego. Dla wielu z tych graczy może to być jedyna okazja, aby wystąpić na boisku Serca Łodzi. Z szerokiej kadry pierwszego zespołu na sobotni mecz oddelegowani zostali Konrad Reszka i Patryk Strus.

W pierwszym jesiennym spotkaniu rozgrywanym na obiekcie Chojeńskiego Klubu Sportowego lepsi byli widzewiacy. Po bardzo wyrównanym starciu pokonali swoich rywali 2:1. Czy tym razem będzie podobnie? Zapraszamy na stadion, aby podziękować chłopakom za awans i grę w tym sezonie. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 17:00.

AKS SMS Łódź - RTS Widzew II Łódź / 10.06.2017 r., godz. 17:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 17.04.2019

Trening 17.04.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 51
2 Widzew Łódź 49
3 Olimpia Grudziądz 47
4 Elana Toruń 47
5 GKS Bełchatów 45
6 Stal Stalowa Wola 41
7 Znicz Pruszków 40
Pełna tabela