Aktualności

Podsumowanie 12. kolejki Klasy A: Rezerwy Widzewa ponownie liderem

Za nami dwunasta kolejka rozgrywek łódzkiej Klasy A. W jej ramach rezerwy Widzewa wygrały pojedynek z MKS 2000 Tuszyn i ponownie wskoczyły na pozycję lidera rozgrywek.

W sobotę rezerwy RTS rozegrały kolejny mecz ligowy. Łodzianie wybrali się do Tuszyna, gdzie mierzyli się z miejscowym MKS 2000. Gospodarze wysoko postawili poprzeczkę podopiecznym trenera Macieja Malesy i jako pierwsi zdobyli tego dnia bramkę. Goście do przerwy zdołali wyrównać, a w drugiej połowie po drugiej bramce Roberta Świątnickiego wyjść na prowadzenie. MKS szybko odpowiedział golem i zmącił dobre nastroje w zespole Widzewa. Czerwono-biało-czerwoni nie dali jednak za wygraną i za sprawą gola Przemysława Niemca zainkasowali trzy punkty.

Dzięki remisowi na własnym boisku Sparty Łódź z Czarnymi Smardzew (2:2) widzewiacy ponownie awansowali na pozycję lidera rozgrywek. Obecnie mają przewagę dwóch punktów nad Spartą. Warto również dodać, że łodzianie rozegrali póki co jedno spotkanie mniej od swoich rywali.

Najciekawiej w tej kolejce zapowiadało się starcie LKS Różyca z GKS Ksawerów. Zawodnicy z Ksawerowa zaskakująco wysoko rozgromili LKS 5:0. To zwycięstwo pozwoliło awansować ekipie GKS na trzecie miejsce w stawce.

Komplet wyników:

AKS SMS Łódź - Nowosolna Łódź 3:1

Jutrzenka Bychlew - LKS II Rosanów 1:1

Start Łódź - Burza Pawlikowice 4:1

Sparta Łódź - Czarni Smardzew 2:2

LKS Różyca - GKS Ksawerów 0:5

MKS 2000 Tuszyn - RTS Widzew II Łódź 2:3

Iskra Dobroń - Orzeł Piątkowisko 1:1


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 55
2 Górnik Łęczna 55
3 GKS Katowice 51
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela