Aktualności

Widzew II: Namiastka derbów już w sobotę - zapowiedź meczu ze Startem Łódź

Przed zawodnikami Macieja Malesy kolejne ligowe spotkanie. Tym razem przyjdzie im toczyć bój dzień wcześniej niż pierwsza drużyna, a przeciwnikiem czerwono-biało-czerwonych będzie lokalny rywal, Start Łódź.

Przeciwnik miniony sezon rozgrywał w klasie okręgowej. Zajął w niej jednak ostatnie miejsce w tabeli i musiał pogodzić się ze spadkiem do Klasy A. W trzydziestu rozegranych spotkaniac, łodzianie tylko siedmiokrotnie wygrali, doznawając aż dwadzieścia porażek i tracąc przy tym 98 bramek.

Sobotni rywal rozpoczął obecne rozgrywki z tygodniowym opóźnieniem z racji przełożonego spotkania z Nowosolną Łódź. Na inaugurację zatem przyszło im się mierzyć w drugiej kolejce z ostatnim rywalem widzewskich rezerw - Jutrzenką Bychlew. Start wygrał pewnie na wyjeździe 4:1. Było to jedno z dwóch zwycięstw w tym sezonie, w pozostałych czterech meczach sobotni rywale czerwono-biało-czerwonych odnieśli porażki. Obecnie plasują się na jedenastej pozycji w tabeli z dorobkiem sześciu punktów i bilansem bramkowym 11:16.

W sobotnim meczu szkoleniowiec rezerw będzie miał również do dyspozycji czterech graczy z pierwszego zespołu. Są nimi: Kacper Bargieł, Fabian Woźniak, Kamil Wielgus oraz Patryk Nouri

Widzewiacy również mają rozegrane sześć spotkań i do tej pory są jedyną niepokonaną drużyną w rozgrywkach. Rezerwy czerwono-biało-czerwonych zdobyły przy tym 37 bramek, tracąc jedynie 5. To zarówno najlepiej bramkostrzelny, jak i najlepiej broniący zespół w swojej grupie. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy, aby wesprzeć piłkarzy trenera Macieja Malesy w sobotnim meczu.

Start Łódź - RTS Widzew II Łódź / 15 października 2016 r., godz. 14:30


Liczba sprzedanych karnetów:

15310

Partner Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - ŁKS 1926 Łomża (doping) 22.04.2017

Widzew Łódź - ŁKS 1926 Łomża (doping) 22.04.2017

Tabela rozgrywek

1 ŁKS Łódź 54
2 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 52
3 Widzew Łódź 48
4 Legia II Warszawa 43
5 Sokół Ostróda 41
6 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 39
7 Sokół Aleksandrów Łódzki 36
Pełna tabela