Widzew II: Łodzianie lepsi od rezerw Sokoła Aleksandrów Łódzki

Czerwono-biało-czerwoni pokonali w niedzielę na wyjeździe Sokoła II 1:0 po bramce Kamila Drążczyka.

Ostatni rywal Widzewa II w meczu przeciwko drużynie prowadzonej przez Jakuba Grzszczakowskiego i Kamila Migdała miał do dyspozycji kilku doświadczonych zawodników. Niektórych z nich kibicom klubu z al. Piłsudskiego nie trzeba przedstawiać. W barwach Sokoła II Aleksandrów Łódzki wystąpili bowiem w niedzielę Bartosz Kaniecki, Mateusz Broź i Jakub Rozwandowicz.

Zaciąg ogranych na wyższych szczeblach rozgrywkowych zawodników nie pomógł rywalowi w starciu z ambitną i waleczną młodzieżą Widzewa. Choć czerwono-biało-czerwoni wygrali tylko 1:0, stworzyli sobie tego dnia znacznie więcej dogodnych sytuacji, ale obronną ręką wychodził z nich przede wszystkim bardzo dobrze dysponowany Kaniecki.

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w niedzielę Kamil Drążczyk. Kapitan drużyny w 40. minucie wykończył jedną z wielu udanych akcji swojej drużyny w tym meczu. Wydatny udział w niej mieli również Adrian Wędzonka i Jakub Jasiński. Po przerwie wynik nie uległ już zmianie, choć w samej końcówce zespół Sokoła II przystąpił do zmasowanego ataku, a w ostatniej akcji w pole karne zawędrował nawet jego bramkarz.

Dzięki zwycięstwu rezerwy Widzewa utrzymały drugie miejsce w tabeli. Do rozegrania pozostały im jeszcze dwa spotkania: w niedzielę 9 czerwca z LKS-em Rosanów (o 16:00 u siebie) i tydzień później z ŁKS-em II Łódź (o 17:00 na wyjeździe).

Sokół II Aleksandrów Łódzki - Widzew II Łódź 0:1 (0:1)

0:1 - Kamil Drążczyk 40’

Widzew II Łódź: Grzegorz Gibki - Krystian Stopa, Konrad Cieślak, Adrian Wędzonka, Filip Becht, Damian Skrzeczkowski, Kamil Owczarczyk, Jan Sejdak, Dawid Telestak, Kamil Drążczyk, Jasiński Jakub.