Aktualności

Widzew II Łódź: Kolejny czwartoligowiec na rozkładzie

Zespół Jakub Grzeszczakowskiego wzmocniony piłkarzami z kadry pierwszej drużyny rozbił w sobotę Pilicę Przedbórz aż 7:0. Cztery bramki zdobył wracający po kontuzji Mateusz Michalski.

Pierwszy raz w tym roku trener Jakub Grzeszczakowski mógł liczyć na tak liczne wzmocnienia z pierwszego zespołu. W sobotnim sparingu rezerwy zasilili bowiem zawodnicy, którzy nie znaleźli się w osiemnastce na pierwszy ligowy mecz tej wiosny drużyny Radosława Mroczkowskiego. Część z nich walczy o miejsce w kadrze, inni wracają do zdrowia po urazach. W związku z tym w wyjściowym składzie rezerw w starciu z Pilicą Przedbórz znaleźli się między innymi Marcin Kozłowski, Maciej Kazimierowicz, Mateusz Michalski i Kacper Falon. Dwaj ostatni mieli tego dnia największy wpływ na wynik końcowy rywalizacji z czwartoligowcem.

Michalski zdobył w sobotę cztery bramki, a festiwal strzelecki rozpoczął już w 10. minucie spotkania, kiedy to bardzo dobrym podaniem obsłużył go Kazimierowicz. Niedługo później ten sam zawodnik dograł Falonowi, dzięki czemu ich drużyna prowadziła już 2:0, ale nie zamierzała na tym poprzestawać. Przed przerwą po jednej bramce dorzucili jeszcze dotychczasowi strzelcy (dwie asysty Kamila Drążczyka), a wynik na 5:0 po pierwszych 45. minutach ustalił Jakub Jasiński (tym razem dogrywał Falon). W drugiej połowie Widzew nadal miał zdecydowaną przewagę, a kolejnymi trafieniami udokumentował ją Michalski, który najpierw zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego, a później po indywidualnej akcji.

Rezerwy Widzewa zmagania ligowe rozpoczną 24 marca od potyczki z Bzurą Ozorków. Wcześniej czekają ich jeszcze mecze kontrolne z Nerem Poddębice, KKS-em Koluszki (oba w sobotę 9 marca, z wykorzystaniem zawodników z drużyny z rocznika 2001 i piłkarzy, którzy nie zmieszczą się w kadrze na mecz pierwszego zespołu) i GLKS-em Wołucza.

Widzew II Łódź - Pilica Przedbórz 7:0 (5:0)

1:0 - Mateusz Michalski 10’

2:0 - Kacper Falon 20’

3:0 - Mateusz Michalski 23’

4:0 - Kacper Falon 34’

5:0 - Jakub Jasiński 44’

6:0 - Mateusz Michalski 63’

7:0 - Mateusz Michalski 70’

Skład Widzewa II Łódź: Grzegorz Gibki (46' Konrad Rutkowski) - Marcin Kozłowski, Marcel Sieroń (70'Jakub Mamełka), Kamil Piskorski (75' Maciej Nowicki), Kamil Drążczyk (69' Krystian Stopa), Mateusz Michalski (86' Marcel Sieroń), Kamil Owczarczyk, (62' Maciej Malinowski), Maciej Kazimierowicz, Kacper Falon (46'Krystian Marcioch), Jakub Kmita, Jakub Jasiński(74' Dawid Telestak).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela