Aktualności

Widzew II: Festiwal strzelecki odmłodzonych rezerw

Ekipa Jakuba Grzeszczakowskiego pokonała w sobotę w meczu towarzyskim Stal Głowno 6:1.

Wynik tego dnia otworzyli rywale, ale widzewiacy jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie za sprawą dwóch bramek Kornela Stankiewicza. Po przerwie na listę strzelców wpisywali się już tylko czerwono-biało-czerwoni, dzięki czemu Widzew II ostatecznie wygrał ze Stalą Głowno aż 6:1.

Co ciekawe, pokonanie ligowego rywala (piąta drużyna w tabeli łódzkiej klasy okręgowej) to zasługa tylko i wyłącznie piłkarzy o statusie młodzieżowca (urodzonych w 1997 roku i młodszych), którzy w całości stanowili tego dnia skład rezerw Widzewa. Było wśród z nich trzech zawodników z rocznika 2002: Jakub Rzepecki, Patryk Glicner i Antoni Łukasiewicz.

- Nie przywiązujemy wagi do wyników sparingów, ale na pewno cieszy fakt, że nasi młodzi piłkarze byli w stanie zaaplikować rywalowi aż 6 bramek. Pracujemy dalej nad tym, żeby zawodnicy z potencjałem mogli poprzez drużynę rezerw mieć jak najczęstszą styczność i oswajać się z zawodowym futbolem - wyjaśnił trener Jakub Grzeszczakowski.

Widzew II - Stal Głowno 6:1 (2:1)

Bramki dla Widzewa II: Kornel Stankiewicz (2), Mateusz Miasopust, Adrian Tarczyńsk, Jakub Mąkosza, Krystian Marcioch.

Skład Widzewa II: Uszyński (70’ Łukasiewicz) - Miasopust, Pipczyński, Tkaczyk, Leszczyński - Rzepecki, Gosik (55’ Mąkosza) Stankiewicz, Tarczyński - Glicner (45’ Niemiec), Marcioch.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019 (cz. III)

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019 (cz. III)

Tabela rozgrywek

5 Garbarnia Kraków 10
6 Olimpia Elbląg 9
7 Błękitni Stargard 9
8 Widzew Łódź 8
9 GKS Katowice 7
10 Elana Toruń 7
11 Lech II Poznań 7
Pełna tabela