Aktualności

Widzew II, czyli od pucharu do pucharu

Ledwo opadły emocje po spotkaniu rezerw Widzewa z Pelikanem Łowicz, a podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego już szykują się do kolejnego meczu… pucharowego.

Sobotnie starcie z Pelikanem, przegrane dopiero po konkursie rzutów karnych, było meczem ćwierćfinału regionalnego Pucharu Polski ŁZPN z sezonu 2019/2020. Spotkanie to odbyło się dopiero w lipcu z powodu przerwy spowodowanej koronawirusem. Przebudowany już mocno z uwagi na rozpoczęcie przygotowań do nowego sezonu zespół Widzewa II, o którego sile stanowili przede wszystkim młodzi, nastoletni piłkarze, pokazał się z bardzo dobrej strony i postawił się występującemu w trzeciej lidze, czyli dwie klasy wyżej, przeciwnikowi.

- Cieszy dobra gra najmłodszych zawodników, z roczników 2003 i 2004 i ogólnie waleczna postawa całego zespołu. Na pewno był to dla nas bardzo cenny mecz i ważne doświadczenie dla piłkarzy. Teraz myślimy już jednak tylko o nowym sezonie - przyznał trener rezerw, Jakub Grzeszczakowski.

A kolejne rozgrywki zbliżają się wielkimi krokami. Już w sobotę 25 lipca czerwono-biało-czerwoni zagrają w drugiej rundzie okręgowego Pucharu Polski edycji 2020/2021. O godzinie 17:00 zmierzą się wówczas w Pabianicach z miejscowym Włókniarzem. Z kolei tydzień później, czyli w pierwszy weekend sierpnia, startuje łódzka klasa okręgowa, w której występuje Widzew II. Premierowym ligowym rywalem łodzian w nowym sezonie będzie na wyjeździe Start Brzeziny.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Tabela rozgrywek

6 GKS Tychy 14
7 Miedź Legnica 13
8 Puszcza Niepołomice 11
9 Widzew Łódź 11
10 Radomiak Radom 10
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
Pełna tabela