Aktualności

Widzew i Razem Trenujemy Sport pobiegną w Łódź Business Run

Sztafeta Widzewa wystartuje w niedzielę w charytatywnym biegu Łódź Business Run.

Jeszcze w poprzednim sezonie klub nawiązał współpracę z Fundacją Poland Business Run, która organizuje wydarzenie. Przed jednym ze spotkań piłkarze Widzewa wyszli na przedmeczową prezentację w koszulkach z logo biegu i klubowym herbem. Nagrali też film promujący wydarzenie.

W niedzielę o godz. 10:30 w ośmiu polskich miastach wystartują biegi. Ich cel to pomoc osobom z niepełnosprawnością narządów ruchu.

Pieniądze zebrane z opłat startowych i dobrowolnych wpłat są przekazywane na zakup protez i rehabilitację. Do tej pory udało się pomóc 139 osobom w skali całego kraju. W tym roku w Łodzi biegacze pobiegną dla 16 beneficjentów.

Wśród dwóch tysięcy biegaczy, który wystartują spod Łódzkiego Domu Kultury będą sztafety złożone z piłkarzy Widzewa i grupy Razem Trenujemy Sport.

- To m.in. dzięki wsparciu promocyjnym ze strony klubu mamy w tym roku rekordową frekwencję. Rok temu pobiegło 1300 osób, teraz 2000 - podkreśla Zuzanna Lewandowska, project manager ŁBR.

Poza sztafetą złożoną z piłkarzy Widzewa, pobiegnie drużyna RTS, czyli Razem Trenujemy Sport. - Połączyły nas dwie pasje - miłość do Widzewa i miłość do biegania. Wielu z nas trenuje od lat, jednak startować w zorganizowany sposób zaczęliśmy dopiero w tym roku. Wszyscy wiemy, jak popularne staje się bieganie. Z roku na rok przybywa imprez, powstają amatorskie inicjatywy klubowe, ludzie łączą się w małe społeczności. I my postanowiliśmy taką grupę zawiązać. Chcieliśmy dodać trochę czerwonego koloru do łódzkich imprez biegowych - gdy tylko możemy, startujemy bowiem w barwach podkreślających nasze przywiązanie do Widzewa - mówi Kamil, członek RTS. - Aktualnie nasza ekipa liczy kilkudziesięciu członków. Najważniejsze dla nas nie są wyniki, lecz możliwość reprezentowania ukochanego klubu.

Kto ma podobne pasje, może dołączyć do RTS. Wszyscy chętni mogą napisać na adres razemtrenujemysport@gmail.com, by dowiedzieć się o szczegółach.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela