Aktualności

Widzew.FM: Amp futboliści gotowi do gry, Możdżeń pierwszy raz bez Robaka

Ciekawie zapowiada się środowy "Widzewski Poranek" w klubowej rozgłośni radiowej. Zapraszamy na rozmowy z Mateuszem Możdżeniem i koordynatorami widzewskiej sekcji amp futbolu.

Niepełnosprawni piłkarze drużyny Widzew Łódź Amp Futbol szykują się do bardzo ważnego dnia w ich sportowej karierze. W sobotę 27 czerwca rozegrają oni bowiem drugi w historii istnienia sekcji, a w pierwszy w Łodzi, mecz. Ich rywalem, podobnie jak w premierowym występie, tyle że na wyjeździe, będzie Warta Poznań.

Tamto spotkanie, pierwsze dla obu nowopowstałych zespołów, zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Widzewiacy liczą więc na rewanż i udaną łódzką inaugurację swojej wyjątkowej dyscypliny sportu. Mecz towarzyski odbędzie się na boisku ośrodka szkoleniowego przy ul. Małachowskiego w Łodzi, a obejrzeć będą go mogli, w liczbie nieprzekraczającej 150 osób również kibice.

Jak wyglądają ostatnie przygotowania do tego starcia? Więcej fani Widzewa dowiedzą się na pewno z porannego spotkania Marcina Tarocińskiego z Maciejem Stoczkiewiczem i Rafałem Pierzchalskim, koordynatorami widzewskiej sekcji amp futbolu.

Gospodarz "Widzewskiego Poranka" rozmawiać będzie również z Mateuszem Możdżeniem, który w niedzielę w Polkowicach pierwszy raz wystąpi w barwach Widzewa bez Marcina Robaka u boku. To o tyle ciekawe, że 29-letni pomocnik to obok kapitana zespołu, najbardziej doświadczony piłkarz czerwono-biało-czerwonych. W niedzielę ciążyć na nim będzie więc jeszcze większa odpowiedzialność, ale mistrz Polski z sezonu 2009/2010 na pewno zrobi wszystko, by poprowadzić zespół do trzeciego z rzędu zwycięstwa ligowego.

Na poranny program w Widzew.FM zapraszamy już od 9:00, a na jego powtórki o 13:00 i 16:00. O 11:00 z kolei posłuchać będziecie mogli ponownie wtorkową "Popołudniówkę", w której gośćmi Arkadiusza Stolarka byli Maciej Szymański i Hubert Wołąkiewicz.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela