Aktualności

Widzew dla szpitali już za półmetkiem. Wielkie serca widzewiaków

Zorganizowana przez kibiców ze Stowarzyszenia "Fanatycy Widzewa" i "Wiary spod Zegara" zbiórka "Widzew dla szpitali" osiągnęła już ponad połowę zakładanego celu, a trwa niespełna trzy dni.

Szczytna inicjatywa powstała jako odpowiedź na problemy i ograniczenia polskiej służby zdrowia w dobie walki z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Fani zrzeszeni w ramach Stowarzyszenia „Fanatycy Widzewa” i „Wiary spod Zegara” błyskawicznie zareagowali na trudna sytuację zagrożenia zdrowia i życia w całym kraju, organizując zbiórkę, która ma wesprzeć osoby znajdujące się na pierwszej linii frontu z niebezpieczną chorobą.

Internetowa zrzutka pierwotnie zakładała zdobycie 19 100 zł, ale cel ten osiągnięty został w niespełna dobę, co sprawiło, że kibice czerwono-biało-czerwoni zdecydowali się pójść za ciosem. Dzięki temu nowa granica ustalona została na poziomie 110 tysięcy złotych. Wartość ta nie jest przypadkowa, wiąże się bowiem bezpośrednio z obchodami 110-lecia istnienia Widzewa przypadającymi na rok 2020.

Co najważniejsze, 110 tysięcy to kwota jak najbardziej realna do zebrania, ponieważ środowisko widzewskie jej połowę zgromadziło w niespełna trzy dni, a cała zbiórka zgodnie z założeniami potrwać ma jeszcze ponad miesiąc. Zaangażowani są w nią nie tylko kibice, ale też pracownicy klubu, piłkarze pierwszej drużyny, a także zawodnicy, którzy w przeszłości związani byli z klubem i darzą go nadal sporym sentymentem, jednocześnie wspierając szlachetny cel zbiórki. Wpłacać i dowiedzieć więcej można się tu: https://zrzutka.pl/47yzdt.

Środki na zbiórkę przekazało już ponad 1400 osób. Wielu jej uczestników otwarcie zachęca w mediach społecznościowych swoich znajomych do dokonywania wpłat, w najlepszy możliwy sposób promując akcję #WidzewDlaSzpitali. Dzięki temu cenna pomoc dla polskiej służy zdrowia jest już w drodze. Wierzmy, że inicjatywa ta pozwoli w znacznym stopniu ograniczyć, a docelowo powstrzymać rozprzestrzeniania się zagrażającej nam wszystkim epidemii.

Uwaga! Więcej o akcji "Widzew dla szpitali" usłyszeć będzie można już dzisiaj o 18:30 w głównym wydaniu Łódzkich Wiadomości Dnia na antenie TVP3 Łodź.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 12.03.2020

Trening 12.03.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela